Przebudowa i/lub zabezpieczenie sieci gazowej

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomi9872
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2021, 21:17
Przebudowa i/lub zabezpieczenie sieci gazowej

autor: tomi9872 » 13 kwie 2022, 11:42

Witam wszystkich. Chciałbym się poradzić osób które miały podobne doświadczenia z PSG. W momencie uzgadniania zagospodarowania terenu do pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego PSG wystosowało oświadczenie ( w załączniku). Wynika z niego, że na mój koszt muszę dokonać przebudowy sieci gazowej znajdującej się na mojej działce w miejscu, w którym będzie podjazd, czyli ok 10m. Wnioskowałem już o warunki techniczne tej przebudowy i wynika z nich, żeby wymienić na tym odcinku 10m rurę stal fi50 na PE 100 SDR 11 Dz 63. Czy jest możliwość wnioskowania o zmianę w warunkach technicznych by zamiast przebudowy i ingerencji w rurę wykonać dodatkową ochronę tej rury, tak by użytkując podjazd nie narażać jej na uszkodzenie? Dołączam w załaczniku również poglądową mapkę. Dodam równiez, że nie będę wykonywał przyłącza do tej sieci gazowej ze względu na odmowę wykonania przyłącza z przyczyn ekonomiczych ( tylko byłaby kuchenka gazowa źródłem poboru)
Załączniki
pismo.jpg
2022-04-13 12_28_44-Window.jpg

Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów