Ubezpieczenia

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Ubezpieczenia

autor: emsti » 06 mar 2019, 9:25

Na jakim etapie najlepiej ubezpieczyć dom?

karp30
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Re: Ubezpieczenia

autor: karp30 » 07 mar 2019, 7:53

Dom czy nawet plac budowy można ubezpieczyć w zasadzie na każdym etapie. Ubezpieczyć można zarówno od ewentualnych szkód powstałych w wyniku czynników atmosferycznych oraz aktów wandalizmu, kradzieży itd. Poszczególne polisy będą różniły się zakresem ochrony a co za tym idzie również kosztami z nimi związanymi.

bogdan1965
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, 7:52
Re: Ubezpieczenia

autor: bogdan1965 » 25 kwie 2019, 0:41

W jakim zakresie najlepiej ubezpieczyć dom?

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Ubezpieczenia

autor: deggial » 02 maja 2019, 20:56

Przede wszystkim w zakresie wymaganym przez bank i kredyt.

OECompensa
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 kwie 2019, 22:34
Re: Ubezpieczenia

autor: OECompensa » 08 maja 2019, 13:22

bogdan1965 pisze:W jakim zakresie najlepiej ubezpieczyć dom?


Mieszkanie można ubezpieczyć na dwa sposoby: od ryzyk nazwanych oraz od wszystkich ryzyk. Pierwszy to polisa, która zapewnia ochronę w konkretnie wskazanych sytuacjach (kilka przykładowych: pożar, powódź, przepięcie, wandalizm). Drugi to natomiast ubezpieczenie, które zapewnia ochronę w przypadku dowolnego zdarzenia - z małymi wyjątkami, które szczegółowo opisane są w ogólnych warunków ubezpieczenia. Ta opcja jest więc szersza, bo pozwala chronić mienie na wypadek zdarzeń, które trudno przewidzieć. Oczywiście w ramach ubezpieczenia warto mieć OC w życiu prywatnym (przyda się, jeśli zalejemy sąsiada), assistance oraz zabezpieczyć się na wypadek kradzieży z włamaniem.

Awatar użytkownika
Tyranus
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2019, 16:31
Re: Ubezpieczenia

autor: Tyranus » 09 maja 2019, 16:37

A czy są tu osoby, które prowadzą firmy budowlane? Zastanawiam się jakie ubezpieczenia są mi potrzebne w tym biznesie. Znalazłam ofertę firmy MetLife, jest bardzo obszerna i nie wiem jakiego wyboru dokonać.

analine
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 02 maja 2018, 21:23
Re: Ubezpieczenia

autor: analine » 27 maja 2019, 7:01

najlepiej pytać bezpośrednio w firmach ubezpieczeniowych jakie mają propozycje.

omnibusek456
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 05 maja 2016, 19:48
Re: Ubezpieczenia

autor: omnibusek456 » 19 cze 2019, 19:42

Wydaje mi się od razu chyba. Nie wiem, ja kupiłem gotowy dom. Co do ubezpieczenia to czytajcie dobrze umowy. Zwłaszcza to co małym druczkiem. Bo prawda jest taka, że czsami sa takie zapisy w umowie, które dosłownie działają na nasza niekorzyść. A potem jak przychodzi co do pożaru to potem trzeba szukac kancelarię, która " pogania" tego ubezpieczyciela.

Awatar użytkownika
Benitta
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2019, 14:33
Re: Ubezpieczenia

autor: Benitta » 02 lip 2019, 14:43

Wydaje mi się, że na ten moment najlepszą ofertę jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie i ogólne polisy posiada MetLife. Sama właśnie dowiaduje się o ich ofercie wszystkiego.

kozi44
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 lip 2019, 14:28
Re: Ubezpieczenia

autor: kozi44 » 22 sie 2019, 11:18

czy wiecie jaką polisę ubezpieczeniową wybrać ? Teraz bardzo dużo jest tych polis i nie wiadomo na co się decydować.

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Ubezpieczenia

autor: budek11 » 26 sie 2019, 11:50

Moim zdaniem ubezpieczenie domu już w trakcie jego budowy to całkiem dobra opcja. Przede wszystkim pod względem bezpieczeństwa. Różne wypadki się zdarzają, mam tutaj na myśli zarówno zjawiska pogodowe oraz czynnik ludzki.
Dlatego oprócz standardowego ubezpieczenia nieruchomości, warto dodatkowo wykupić ubezpieczenie OC.

kresmarcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2019, 23:37
Re: Ubezpieczenia

autor: kresmarcin » 23 wrz 2019, 23:43

W moim przypadku jedyne co mogę opisać w temacie ubezpieczeń, to wykupienie OC i AC na samochód. Myślę jednak, że ktoś może na tym skorzystać, ponieważ moim sposobem na wybranie najtańszej oferty było skorzystanie z porównywarki która przeprowadziła mnie przez cały proces.

HighIT
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2017, 11:39
Re: Ubezpieczenia

autor: HighIT » 30 mar 2021, 12:54

Temat polisy ubezpieczeniowej konsultowałem z doradcą. OC miałem zawyżone ze względu na wypadek w zeszłym roku. Z mojej winy straciłem wszystkie zniżki...

espera
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Ubezpieczenia

autor: espera » 04 lis 2021, 13:55

W kwestii ubezpieczenia OC samochodu, to optymalnie jest porównać dostępne oferty na rynku. Zarówno dla świętego spokoju, jak i znalezienia tej skrojonej pod nas, dlatego warto skorzystać z narzędzi typu porównywarki

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 483
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Ubezpieczenia

autor: martan » 11 kwie 2022, 13:01

Aktualnie szukam ubezpieczenia pokrywające ROZPOCZYNAJĄCEJ SIĘ BUDOWY czyli po kolei
- od dnia wjechania koparki na moją działkę
- fundamenty
- stawianie murów
- dach
a później już kolejno aż do SSZ.
Czy ktoś Was posiada takie i może mi powiedzieć które firmy ubezpieczeniowe mają u siebie takie oferty?

Jakie macie opinie o firmie Compensa?
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów