Fototapeta, własne zdjęcie

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Geberit12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2019, 19:39
Fototapeta, własne zdjęcie

autor: Geberit12 » 21 lip 2019, 19:48

Witam czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest z fototapetami z własnego zdjęcia? jak dobrać rozdzielczość zdjęcia do wymiarów ściany tak aby tapeta była jak najostrzejsza?
Bo chciałbym sobie zamówić taką tapetę: https://www.google.com/search?q=red+dea ... zU9ZmjNOoM:
do ściany o szerokości 4.42 i wysokości 2.50 i super by było gdyby wyglądała ona tak jak na zdjęciu, o ile to wgl możliwe.
Z góry dzięki na odp.

elchaps
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2019, 9:59
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: elchaps » 24 lip 2019, 10:29

Hej,

https://www.google.com/search?q=red+dea ... hsyLNoQe-M:

Tu masz większą tą grafikę, powinna wyjść ok na takim rozmiarem, z zastrzeżeniem że wydruk nie będzie "żyletą" jak na A4, i z bliska może być widać pojedyncze piksele. Niestety nie znam firmy która robi tapety z własnych grafik, ja mam fototapetę z Decormint i jakościowo są super, trzeba by zapytać czy robią też z własnych grafik.

Bata
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:16
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: Bata » 28 lip 2019, 12:10

Hejka
sa firmy, ktore takie uslugi swiadcza np BajeczneObrazy. Taka fototapeta na zamówienie moze miec juz naprawde konkretne rozmiary - 3m na 3m spokojnie da sie zamowic:) Mysle wlasnie o takiej do pokoju Synka - jakis motyw z koparkami, bo kopary u niego teraz sa na topie (ma 2 lata z hakiem).

Zachody22
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2019, 8:39
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: Zachody22 » 31 lip 2019, 9:06

Może i tapety są ładne i naprawdę oferta jest dziś bogata, tapety 3d itp ale mimo wszystko to tapeta. Jestem zwolennikiem pomalowania ewentualnie położenie jakiegoś fajnego kamienia i będzie to trwalsze. Tapety odklejają się na łączeniach i niestety nawet dobry klej kiedyś puszcza.

demural
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 cze 2019, 10:20
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: demural » 01 sie 2019, 11:02

Jeśli chodzi o wydruk z własnego zdjęcia — zdjęcie musi być przede wszystkim w bardzo dobrej rozdzielczości i jakości (wartość przynajmniej 300 dpi).
W przeciwnym razie po powiększeniu i wydrukowaniu fototapeta nie będzie wyglądać ładnie, bo wszystkie piksele lub rozmycia zostaną uwydatnione. Ogólnie zasada jest taka, że im lepsze jakościowo zdjęcie posiadamy, tym lepiej wyjdzie nadruk na fototapecie.

anettka
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 sie 2019, 7:29
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: anettka » 04 sie 2019, 7:35

Naklejki na ścianę to super pomysł. Dzieciaki je uwielbiają!! Ja zamawiałam już kilka z krainany klejek i jakość super.

kasiulaa234
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2019, 12:13
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: kasiulaa234 » 03 wrz 2019, 7:54

ja zamawiałam raz fototapetę ze zdjęciem z wakacji, które sama zrobiłam i wyszła całkiem fajniee :)

Kazikdobry
Aktywny
Aktywny
Posty: 123
Rejestracja: 17 sty 2019, 14:07
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: Kazikdobry » 13 sty 2022, 9:23

Bata pisze:Hejka
sa firmy, ktore takie uslugi swiadcza np BajeczneObrazy. Taka fototapeta na zamówienie moze miec juz naprawde konkretne rozmiary - 3m na 3m spokojnie da sie zamowic:) Mysle wlasnie o takiej do pokoju Synka - jakis motyw z koparkami, bo kopary u niego teraz sa na topie (ma 2 lata z hakiem).



świetny pomysł na zamówienie własnego wzoru na fototapetę.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 20 sty 2022, 14:49

Szanowni Państwo,
Warto dokładnie przygotować podłoże pod tego rodzaju fototapetę. Ściana musi być równa oraz gładka, bez pęknięć i ubytków. Rekomenduję zastosowanie gruntu polimerowego Śnieżka Acryl-Putz®GU40, aby zwiększyć przyczepność podłoża i zmniejszyć jego chłonność przed aplikacją gładzi. Do wyrównania powierzchni można zastosować gotową masę szpachlową Śnieżka Acryl-Putz® FS20 Finisz.

krystek001
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2020, 9:46
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: krystek001 » 28 sty 2022, 13:20

Ja robiłem fototapety z własnych zdjęć na zamówienie przez stronę grafinia. Jakość super. Warto wybrać winyl na flizelinie bo można przetrzeć ściereczką i nie widać łączeń

scarah
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2022, 22:28
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: scarah » 10 kwie 2022, 15:48

Chyba nie mam takiego zdjęcia, które chciałabym mieć w formie fototapety, ale jeśli ktoś robi bardzo dobre zdjęcia, to czemu nie.

DaDudek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2015, 12:28
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: DaDudek » 30 mar 2023, 9:05

Generalnie to bardzo dobry pomysł, ale najpierw trzeba odpowiednio przygotować ściany. Najlepiej je po prostu wygładzić gładzią i pomalować. Można do tego wykorzystać chociażby gotową masę szpachlową Acryl Putz. Dzięki temu szybko uzyskamy dobry efekt, a co najważniejsze praca nie będzie po prostu trudna

GabrielJ1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2023, 7:22
Re: Fototapeta, własne zdjęcie

autor: GabrielJ1987 » 18 kwie 2023, 7:27

Aby uzyskać jak najwyższą jakość fototapety, musisz wybrać zdjęcie o jak największej rozdzielczości. Zdjęcie o niskiej rozdzielczości może wyglądać rozmyte lub pikselowane, gdy zostanie powiększone na całą ścianę.

_________
Projekt elewacji domu to proces, który wymaga określenia stylu architektonicznego, wyboru odpowiednich materiałów oraz kolorów...


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości

Gotowe projekty domów