Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: Kayac » 21 sty 2022, 8:06

Kompletne sterowanie jeśli automatyka budynkową to KNX są aktory grzewcze, które w połączeniu z sensorami czyli klawiszami w każdym pomieszczeniu mierzą temperaturę i odpowiednio sterują pentlami grzewczymi aby utrzymać wymaganą temperaturę.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: martan » 07 kwie 2022, 11:45

Moim zdaniem oświetlenie (podstawa), ogrzewanie skorelowane z pogodą i sterowaniem markizami cieniującymi, brama, podlewanie ogrodu, kamery (z zachowaniem zdrowego rozsądku), zastanawiam się nad zamkiem elektrycznym do domu ale chyba się nie zdecyduję
http://www.forumbudowlane.pl/

Kantorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 09 lut 2017, 18:55
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: Kantorek » 05 lip 2022, 7:37

no wybor jest to fakt :D ale ja wole sprawdzona firme dlatego mam z lanberga

Awatar użytkownika
budek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 261
Rejestracja: 27 kwie 2015, 16:30
Kontaktowanie:
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: budek11 » 14 lis 2022, 9:15

A jakieś opinie o ampio?

emsti
Aktywny
Aktywny
Posty: 236
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: emsti » 14 lis 2022, 9:33

Z punktu widzenia użytkownika nie zauważyłem wad. Jako instalator trzeba się trochę natrudzić podczas konfiguracji systemu, jednak obecnie wachlarz możliowści systemu jest bardzo szeroki i umożliwia on integrację z większością urządzeń tj. odkurzacze, wideofony, alarmy, systemy audio, klimatyzatory itd.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Systemy "dom inteligentny" - za duży wybór?

autor: martan » 11 sty 2023, 9:27

Tak jak pisze większość poprzedników jeśli jesteś na etapie budowy domu to wybierz rozwiązanie przewodowe. Będziesz miał dzięki temu pewną komunikację i niezmienną szybkość działania. Z mojej strony polecam zwrócić uwagę na Grentona.
sabur.com.pl zreszta od siebie polecam kontakt z nimi. Podpowiedzą co się najlepiej sprawdzi.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów