Tragiczne ciśnienie ciepłej wody

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

froglin
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 10 sty 2022, 23:17
Tragiczne ciśnienie ciepłej wody

autor: froglin » 01 kwie 2022, 19:42

Jakies 3-4 tygodnie temu na mojej ulicy była jakaś awaria albo prace wodociągowe, tak było już po sprawie to w całym mieszkaniu było takie troche nierówne ciśnienie wody, jakby rury były zapowietrzone. Po jakimś czasie zrobiło się OK przy zimnej wodzie ale przy ciepłej ciśnienie było cały czas mniejsze.

Około 1-2 tygodni temu, identyczna akcja. Ja, będąc głupcem zadzwoniłem na pogotowie wodociągowe z ciekawości ale tam po prostu powiedzieli mi że jeżeli problem jest z gorącą wodą to problem jest u mnie.

Wczoraj, znowu to samo, po prostu przy każdej awarii ciepłej wody spada a teraz jest tak źle że w prysznicu mam praktycznie ciurek i tyle, tyle dobrego że jeszcze podgrzewacz wody mi się zapala i jednak jest jeszcze ciepła woda.

Dzisiaj, myśląc że problem jednak jest z podgrzewaczem wody (Saunier Duval Opalia, jeżeli jest to istotne), poprosiłem serwisanta żeby na niego zerknął. Serwisant przyjechał, jakieś sitko w węrzyku rzeczywiście było zakamienione no ale to że on sitko odkamienił nic nie dało, a jak on odkręcił drugi koniec węrzyka tak żeby gorąca woda wylatywała prosto z niego i nie szła dalej w instalacje to leciała pełnym, mocnym ciśnieniem. Od razu jak przykręcił...Znowu to samo.

Jego zdaniem problem jest w instalacji, po tym co widziałem raczej mu wierzę ale on nie ma pojęcia gdzie i jest przekonany że pewnie wszystko będzie trzyba rozwalić żeby dojść do problemu czego trochę się boję. Jedyne co mnie jeszcze martwi to to że jak zaczeły się te awarie w okolicy to po odpalaniu gorącej wody podgrzewacz wydawał z siebię takie dzwięki jakby...Trzaskania i bulgotania? Wiem że mało jest to deskrypcyjne ale lepiej nie mogę tego wytłumaczyć. Teraz już chyba się to nie powtarza (ciężko to raczej sprawdzić będąc pod pryszcznicem a mieszkam sam) no i zwarzając na to co pokazał mi serwisant to raczej nie jest super istotne ale nie wiem czy jest jakieś powiązanie.

Nie wiem jakie jeszcze szczegóły mogły by pomóc w diagnozie ale postaram się streścić:

  • Instalacja jest miedziana (chyba kompletenie)
  • Podgrzewacz wody to Saunier Duval Opalia tak jak wspominałem
  • Instalacja była robiona dawno temu, nie mogę powiedzieć kiedy dokładnie ale ponad 10 lat temu na pewno, sam podgrzewacz jest nowy, kupiony w Sierpniu 2021
  • Mieszkanie jest na pierwszym piętrze dwupiętrowego bloku.

Dziękuję z góry za pomoc.

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów