Kominek z płaszczem wodnym

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Mitsuhyd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2022, 21:07
Kominek z płaszczem wodnym

autor: Mitsuhyd » 19 mar 2022, 21:20

Witam na chwilę obecną chce opalać kominkiem z płaszczem wodnym kominek 19kw podlogowke 100m2 i 8 grzejników mam wszystko podłączone do bufora 500 l rozdzielacz z pompą na podlogowke jest z pompą i do rozdzielacza na grzejniki też mam pompę i przy kominku , hydraulik powiedział że gdy wstawię bufor to 3 dni nie trzeba palić ale to brednie trzeba cały dzień nagrzać bufor i po 2h jest już zimny mimo tego że jest dokładane cały czas ,czy w tej sytuacji ten bufor jest potrzebny ? I dziś rozpalilem w kominku dorzuciłem parę drewienek po dobrym rozpaleniu drewna kominek się zagotowal a na buforze 10 c , teraz hydraulik mówi żeby kupić zbiornik przeponowy ale już mam obawy bo co chwilę wali gafy i się już mota sensownie nie może odpowiedzieć dlaczego po co , co może być zrobione nie tak że to wszystko tak działa jak opisuje :(

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Kominek z płaszczem wodnym

autor: euro_tuned » 20 mar 2022, 8:32

A kto normalny robi kominek jako źródło ogrzewania? Przecieź to nawet jest niezgodne z przepisami. Dom słabo izolowany to i ciepło ucieka. Fizyki nie oszukasz nawet z tym swoim majstrem jak bufor 500litrów nie daje rady przy takim małym metrażu.

Mitsuhyd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2022, 21:07
Re: Kominek z płaszczem wodnym

autor: Mitsuhyd » 20 mar 2022, 11:06

Dom ocieplony 15 cm styropian na podłogę 10 strop 20 wata więc słabo ocieplony nie jest , napisałem przecież że tymczasowo opalany kominkiem

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Kominek z płaszczem wodnym

autor: euro_tuned » 20 mar 2022, 14:26

Odłącz grzejniki zostaw sama podlogowke i zobacz jaka jest róznica.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości

Gotowe projekty domów