lekkie drgania czy to jest ok ?

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
midorigami
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2022, 10:34
lekkie drgania czy to jest ok ?

autor: midorigami » 18 mar 2022, 11:29

Hej,
mieszkam w niskim bloku wybudowanym metodą kanadyjską blok ma już 20 lat i ludzie sa zadowolenie. Na ostatnim piętrze.

Ale czasami odczuwam bardzo lekkie drgania wydaje mi się, że występują kiedy leci samolot, tutaj latają dość nisko, ale też nie przy każdym samolocie , może tak za 5-10 razy dziennie maks, każde drganie trwa ok 10-60 sekund.

Albo może to wynik prac budowlanych w okolicy, jak może wiercą albo używają innego ciężkiego sprzętu, bo robią tutaj tunel podziemny

Mieszkałam całe życie na Wsi i chciałam się dowiedzieć czy to jest normalne?
Proszę o wyrozumiałość, po prostu jest to dla mnie nowe i jestem całkiem sama. I chce mieć pewność, że nic mi nie grozi.

W dodatku powstaje linia tramwajowa bardzo blisko, z takim wjazdem podziemnym. Czy ta budowa tego tramwaju może pogorszyć te drgania? Chyba jak budują takie linie, to muszą je izolować prawda ?

Generalnie lampy ani szkło nic się nie rusza. Ściany nie są popękane, ani w środku ani na zewnątrz. Aplikacja na telefon wykrywająca niby drgania nic nie wykazuje, chociaż to pewnie średni wyznacznik. Bo drgań laptopa też nie wyczuwa, ale wyczuwa ruchy ciała.

Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 48 gości

Gotowe projekty domów