Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: Redakcja » 08 lut 2018, 14:11

Jeśli planujemy urządzić pokoje na poddaszu, powinniśmy zadbać o to, żeby nie niepokoiły nas hałasy z zewnątrz. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu >>
Redakcja

Tensi
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 22 cze 2016, 13:26
Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: Tensi » 08 lut 2018, 14:11

Bez dobrej izolacji nie ma sensu myśleć o zagospodarowaniu poddasza. Ja wybrałem ocieplenie metodą natryskową i mam ciszę w sypialni, którą własnie tam zrobiliśmy. Mi wykonała ta firma: http://www.ewapur.pl/oferta/natrysk-pia ... nowej.html. Możecie tam więcej przeczytać o tej metodzie.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: szikata » 02 lip 2018, 9:36

Moim zdaniem kluczowe jest tutaj samo pokrycie - izolacje akustyczne są po prostu drogie i kłopotliwe w układaniu. Sama dachówka ceramiczna gwarantuje tak dobrą izolacyjność akustyczną, że stosowanie dodatkowych mat wygłuszających nie ma już sensu. Nie zapominajmy też, że blachodachówka to nie tylko słabsza akustyka, ale i na przykład dużo gorsza bezwładność cieplna, czyli przepuszczanie wysokiej temperatury pod pokrycie. Generalnie rzecz biorąc patrząc na koszty blachy średniej klasy vs. duże dachówki ceramiczne (np. Koramic Alegra) to wychodzi, że nad blachą niespecjalnie jest się co zastanawiać...

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: karokier » 30 wrz 2018, 12:10

Z własnego doświadczenia wychodzi, że najważniejsze jest dobre zaizolowanie nie tylko samego poddasza, ale przede wszystkim stropu... Sporo osób oszczędza na stropie poddaszowym i robi np. lekki strop drewniany. Coś takiego nie ma szans porządnie zaizolować akustycznie - nawet z matami wygłuszającymi. Sensownym minimum jest strop gęstożebrowy z wypełnieniem najlepiej z pustaków ceramicznych. Do tego warstwa nadbetonu zabezpieczająca i usztywniająca. W systemie Porotherm będzie to w granicach 60 db izolacyjności akustycznej. Jest to na poziomie płyty monolitycznej, a masa i koszt tego rozwiązania będzie o połowę mniejszy :)

Florekk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:10
Re: Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: Florekk » 14 mar 2019, 15:13

Jeżeli chcesz mieć ciche poddasze to warto wybrać dobrej jakości pokrycie dachowe jak dachówka i to tego odpowiednie membrany i izolacje jak nakrokwiowe DivoDamm Pro.

waldi79
Aktywny
Aktywny
Posty: 278
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:09
Re: Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: waldi79 » 18 mar 2019, 11:38

Zdecydowannie polecam pracę w Flimplex. Prdukujemy tam głownie ,materiały izolacyjne ale rózwniez opakowania itd. Mamy super zgrany zespół "taśmowy" ;) Zapraszamy!

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Ciche pokoje na poddaszu – zadbaj o wyciszenie dachu

autor: martan » 09 mar 2022, 7:36

Wyciszenie pokrycia jest związane również z ilością wełny w izolacji - wełna to świetny izolator akustyczny. Osobiście nie jestem fanką blach trapezowych, na rąbek i klik. Pierwsze są słabej jakości - nie mają dobrych powłok typu cynk-magnez, ich mocowanie jest arkuszowe czyli dużo gorsze niż przy modułowej blachodachówce. Z kolei blachy na rąbek bardzo trudno położyć tak, aby nie były pofalowane za jakiś czas. Bardzo pracują termicznie. No i porządne kosztują bardzo dużo. Ja uważam, że albo blachodachówka modułowa po taniości albo już dachówka droga i prosta.

Jeśli jednak chcecie zdecydować się na blachę, polecam kontakt z nimi: dachprofil.
Firma spod Warszawy, powinni dobrać dla Was najlepsze rozwiązanie.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość

Gotowe projekty domów