Dzwięk drżenia podczas chodzenia po mieszkaniu

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Dzwięk drżenia podczas chodzenia po mieszkaniu

autor: CeglA » 07 mar 2022, 14:52

Witam,

Jestem w trakcie wykaczania mieszkania. Obecnie zostały już położone płytki oraz podłogi drewniane. Zaobserwowałem dziwne zjawisko. Podczas chodzenia boso po mieszkaniu przy każbym kroku pojawia się głośny dzwięk "drżenia". Nie jestem pewien, czy pochodzi on od ścian, czy od podłogi, słychać jakby dosłownie drżało wszystko dookoła po każdym kroku. Oprócz podłóg mieszkanie jest całkowicie puste. ( gres + parkiet klejony )
Z ciekawości wszedłem do innego mieszkania na tym osiedlu, które znajduje się w stanie deweloperskim i sytuacja w nim jest identyczna tzn. podczas chodzenia boso po wylewce wszystko "drży", chyba nawet bardziej niż u mnie.
Czy to jest normalne zjawisko? Zastanawiam się co muszą słyszeć sąsiedzi poniżej i na ile to jest dla nich uciążliwe. A może efekt drżenia ustąpi samoistnie po zapełnieniu mieszkania meblami, łóżkami itd i jest to normalne na obecnym etapie?

Pozdrawiam

euro_tuned
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 01 lip 2018, 19:11
Re: Dzwięk drżenia podczas chodzenia po mieszkaniu

autor: euro_tuned » 07 mar 2022, 19:44

Co jest pod wylewką? Pewnie 2cm styropianu i wszystko się niesie. Niestety na deweloperce to standard.

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Re: Dzwięk drżenia podczas chodzenia po mieszkaniu

autor: CeglA » 07 mar 2022, 21:42

Pod wylewką znajduje się styropian akustyczny o grubości 4cm ( sprawdzałem, faktycznie taki jest )
Generalnie wylewka jest zaskakująco ładnie położona, równa z odpowiednimi dylatacjami.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów