Brak ciagu w Grillu co moze byc przyczyna Piec do pizzy

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
xxroboxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2022, 22:16
Brak ciagu w Grillu co moze byc przyczyna Piec do pizzy

autor: xxroboxx » 06 mar 2022, 22:21

Witam



Ze znajomym zrobilismy od podstaw dosc fajnie wygladajacego grilla z wszystkiego co bylo mozna jakos wykorzysac, pomysl byl lecz brak doswiadczenia w ciagu kominowym i tutaj sie wlasnie pojawily problemy nie wiem gdzie napisac dowiedziec sie co zrobione zostalo zle wiec wlasnie znalazlem forum i mysle ze mi ktos pomoze :)



Rozmiar Grila szerokosc 70cm wysokosc 57 cm.



Grill zostal wymurowany z normalnej cegly pod spodem jest plyta zelbeton 10cm pod rusztami znajduje sie na rozmiar cegly wentylatcja ktora myslalem ze bedzie zaciagalo lepiej powietrze.



Gora zostala zrobiona z zelbetonu rura zwykla stalowa 100mm (i tutaj wlasnie mysle ze jest klopot) z kolankiem kominowym, wyjscie rury 10cm nizej od sufitu czapki.



Troche sie naczytalem zeby komin byl cieply itp ale juz moje 5 rozpalanie i ciagle ten sam problem, jedynie kiedy dziala poprawnie to w tedy kiedy jest duzy ogien widac ewidetnie ze powietrze dobrze wychodzi kominem.



I tutaj pytanie co moze byc przyczyna problemu z ciagiem dymu?



Rozmiar rury?? Jak tak to jaka 150-200mm?

Za duzy rozmiar grilla?

Za mala wysokosc komina ? Aktualnie okolo 100cm od dziury z czapki.

Czy moze za duzo powietrza bo jest dziura od dolu plus gura i wychodzi ze za duzo powietrza zaciaga?

A moze zle zrobiona czapka?



Zastanawialem sie jeszcze nad wyciagiem takim nakladanym na rure w srodku wentylator lecz troche to jednak kosztuje.



Plan dodatkowy jest tez taki bo mam zakupiony piec do pizzy jak na zdjeciu i tez zastanawiam sie jak wypuscic komin i czy bede mogl go polaczyc trojnikiem i do rury od grila? Czy moze jednak calkowicie osobna rura i komin.



Z gory dziekuje!



Pozdrawiam
Załączniki
bok z rura.jpeg
czapka zapraw.jpeg
dym.jpeg

xxroboxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2022, 22:16
Re: Brak ciagu w Grillu co moze byc przyczyna Piec do pizzy

autor: xxroboxx » 06 mar 2022, 22:22

Reszta zdjec bo cos nie chce dodac powyzej 3 zdjec.
Załączniki
grill.jpeg
pizza.jpeg
komin.jpeg


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mała_mi i 48 gości

Gotowe projekty domów