Odpowietrzenie, odpływ liniowy

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Papajons
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2022, 13:12
Odpowietrzenie, odpływ liniowy

autor: Papajons » 15 lut 2022, 13:26

Hej

W moim bloku jest prawdopodobnie problem z odpowietrzeniem ponieważ:
co chwilę "wyciąga" wodę z syfonu odpływu liniowego. Jeżeli spuszczam wodę w toalecie z przykładowo papierem to widać jak woda w syfonie chodzi góra-dół. Problem nie jest widoczny, jeżeli woda jest spuszczana bez zawartości. Niestety osoby z piętra wyżej też spuszczają wodę to co jakiś czas wyciąga mi wodę z syfonu. Z tego co wiem to problem jest w całym bloku. Blok jest dość nowy 2010+.

Ostatnio było wykonane odpowietrzanie kanalizacji i była poprawa na około 2-3 tygodnie (choć głowy nie dam czy to mi się po prostu nie wydawało). Dodatkowo problem się nasila w miesiące zimowe.

W związku z tym miałbym dwa pytania:
1. Jak pociągnąć temat z deweloperem? Czy jest możliwość naprawy tego czy jest to już zepsute u podstaw? Niestety nie wiem jak wyglądają wszystkie podłączenia bo wprowadziłem się już do gotowego mieszkania.

2. Niedługo chciałbym wyremontować łazienkę. Chciałbym trochę obejść problem dlatego pomyślałem ze lepszą opcja będzie zamontowanie niskiego brodzika (aktualnie mam odpływ liniowy + kafelki, coś takiego: https://nowoczesnyprysznic.pl/odplyw-liniowy-wiper-600-mm-premium-ponente?gclid=Cj0KCQiAu62QBhC7ARIsALXijXRKYZ2KVwezihQRXwss0V6ifzv4IHvitGmvqZi1dDGNmZblrArYSn0aAiX2EALw_wcB), z możliwością zamknięcia odpływu (coś a'la korek). Czy myślicie, że to rozwiąże problem? Ciśnienie pomiędzy zamkniętym "korkiem", a wodą powinno trzymać wodę i chyba nie powinienem mieć problemów?

Zaznaczam, że jestem analfabetą budowlanym.
Dziękuję za pomoc.


Załączam również rzut łazienki, niestety nie posiadam dokładnie rozrysowanych pionów.
Załączniki
Screenshot from 2022-02-15 13-48-41.png
Screenshot from 2022-02-15 13-48-41.png (45.87 KiB) Przejrzano 1679 razy

Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości

Gotowe projekty domów