Naprawa betonu

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

darek1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2012, 18:05
Naprawa betonu

autor: darek1992 » 27 sie 2012, 17:55

Witam. Potrzebuję waszej rady mianowicie w garażu kruszeje mi się posadzka i zastanawiam się jak teraz ja uratować bez konieczności wymieniania całej podłogi myślałem nad wylewką samopoziomująca taka którą będzie można nakładać kielnia ponieważ w garażu mam regały meble i nie ma gdzie tego przenieść garaż przy bloku

IWB
Re: Naprawa betonu

autor: IWB » 27 sie 2012, 20:22

zrób zabezpieczenie chemiczne wtedy nic nie trzeba wynosić ewentualnie podnieść lub przesuwać i robić etapami. Droga ale skuteczna technologia np KSE 100 lub KSE 300 różnią się tylko zawarrtością % wytrącanego żelu.

darek1992
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2012, 18:05
Re: Naprawa betonu

autor: darek1992 » 28 sie 2012, 11:03

co to znaczy zabezpieczenie chemiczne żebym zrobił??

Niewiadomski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 01 paź 2009, 11:13
Re: Naprawa betonu

autor: Niewiadomski » 29 sie 2012, 14:23

Spróbuj dać na ten beton wylewkę samopoziomującą,może wtedy będzie efekt,a już na pewno nie będzie widać tego kruszejącego betonu pod spodem, to sprawdzi się.
Grzejniki, ogrzewacze, styropian, okna dachowe Niewiadomski.com.pl

pdusza
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2012, 19:46
Re: Naprawa betonu

autor: pdusza » 20 gru 2012, 20:50

darek1992 pisze:Witam. Potrzebuję waszej rady mianowicie w garażu kruszeje mi się posadzka i zastanawiam się jak teraz ja uratować bez konieczności wymieniania całej podłogi myślałem nad wylewką samopoziomująca taka którą będzie można nakładać kielnia ponieważ w garażu mam regały meble i nie ma gdzie tego przenieść garaż przy bloku


Jeśli to nie jest jeszcze duże kruszenie, to można zastosować preparat krzemianowy (tańszy) lub litowy (droższy), który wsiąknie w beton i stworzy mikrozbrojenie w jego wierzchniej warstwie, a raczej będzie stale tworzył, bo teoretycznie z upływem czasu taka posadzka będzie się robiła coraz mocniejsza.

Jeśli mocno kruszeje, to sfrezowałbym i położył kafelki albo posadzkę cienkowarstwową. Przy czym, jeśli robisz coś więcej w tym garażu niż samo parkowanie samochodu, np. majsterkujesz, to poleciłbym jakąś bardziej docelową nawierzchnię, np. ową posadzkę przemysłową cienkowarstwową (twardsza niż zwykła wylewka cementowa).

Tu przykład chemii posadzkowej: bautech.pl

Kociol_net
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 20 lip 2012, 7:05
Re: Naprawa betonu

autor: Kociol_net » 18 sty 2013, 14:52

Tutaj mogę się zgodzić,jeżeli beton się kruszy to można spróbować użyć frezarki. W innym przypadku jeżeli chcesz w miarę szybko pozbyć się problemu to warto pomyślec o wylewce samopoziomującej.

adrianna99
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 08 mar 2019, 12:07
Re: Naprawa betonu

autor: adrianna99 » 29 sie 2019, 14:38

Mogę polecić firmę Onelevel.eu z Poznania - specjaliści od napraw

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Naprawa betonu

autor: ArkadiuszKrol » 23 lis 2019, 21:14

Myślę, że najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistą. Ja w ubiegłym roku współpracowałem z firmą tabet.pl. Zajmują się m.in. frezowaniem, szlifowaniem, śrutowaniem i zrywaniem betonu. Na pewno będą Ci w stanie pomóc.

LeopoldBoberek78
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 26 lut 2020, 11:55
Re: Naprawa betonu

autor: LeopoldBoberek78 » 05 mar 2020, 14:34

Ja mam inne pytanie. Czy istnieje dobra farba do pomalowania posadzki betonowej w kotłowni? Teraz mam goły beton, który niestety się brudzi (piec na pellet). ? Nie chcę kłaść płytek

manion
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 11 lut 2019, 1:37
Re: Naprawa betonu

autor: manion » 21 sty 2022, 21:14

są zaprawy naprawcze do betonu

ainaka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2022, 15:28
Re: Naprawa betonu

autor: ainaka12 » 10 lut 2022, 11:43

Mam nadzieję, że temat zostanie wznowiony. Chodzi mi o mikrozbrojenie. Z tego co wiem można to dodać do betonu, żeby nie był kruchy i nie pękał, ale też można dodać do zaprawy i tynku. Czy jeśli chodzi o zaprawę i tynk, to robi jakąś różnicę, w sensie, czy warto dodawać mikrozbrojenie, czy nie? Zabieram się za robienie kosztorysu do budowy domu i chcę wziąć wszystkie możliwości pod uwagę. Sam w sumie nie znam się za bardzo na budownictwie, dlatego piszę z takimi pytaniami na różnych forach, aby swoją wiedzę na ten temat trochę poszerzyć. Chciałbym się dowiedzieć z praktycznego punktu widzenia, jak to wszystko wygląda. Jeżeli chodzi o materiały budownicze, takie jak beton i związane z tym dodatki, to naczytałem się sporo dobrego o firmie bostabeton.pl więc jeśli ktoś miał do czynienia z tą firmą, to też chętnie posłucham. Jeśli jednak macie coś innego, z czego jesteście zadowoleni, to fajnie byłoby gdybyście podzielili się doświadczeniem.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów