Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: theme » 08 kwie 2019, 9:01

Izolacja na poziomie 40dB to już dużo. Standardem w Polsce jest 30-32dB izolacji akustycznej. Ale tak jak piszesz i to zgodzę się z Tobą w 100% izolacyjność mieszkania pod kątem akustyczki powinno rozpatrywać się kompleksowo, bo czasem więcej hałasu robią cienkie ścianki jak zbyt słabe drzwi.
W blokach jest jedna ciekawa rzecz do zastosowania. Ma ją m.in. Wikęd czy KMT, a jest to tzw. rozmiar N węższy o 50mm od standardowego rozmiaru. Daje to tyle, że w większości przypadków można montować drzwi bez konieczności kucia ścian do standardowych rozmiarów otworu. Przekłada się to na szybszą pracę, mniejsze koszty związane z montażem i ogółem krótszy czas pracy i mniejszy bałagan w mieszkaniu. Cena za ościeżnicę np. 80kę i 80N jest taka sama.
__________________________
pozdrawiam
The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: mazwoj » 26 kwie 2019, 15:12

30-32 dB to standard w Polsce, a moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na drzwi co mają izolację około 35-37dB, bo często jest to obliczeniowy parametr, a nie z fizycznych testów. Inne normy PN-EN tu wchodzą w grę. Ja jestem zdania, że zwykłe stalówki, drewniane, czy konstrukcje typu Herse czy Tower z izolacja około 30-32dB wystarczą w bloku.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: theme » 07 maja 2019, 8:53

Do tego aby zachować izolację akustyczną trzeba patrzeć szerzej jak tylko drzwi. Okna czy ściany też przepuszczają dźwięk lub wibracje.
Ale patrząc na same drzwi to zgodzę się że takie okolice 30-30kilku decybeli wystarczą. Dalej będą pierwsze skrzypce grały takie rzeczy jak poprawna regulacja skrzydła wraz oczywiście wcześniejszym dobrym montażem. Do tego będzie też się liczyła szczelność drzwi i sposób docisku skrzydła do ościeżnicy. Z jednej strony są zawiasy (jeszcze raz wspomnę o dobrej ich regulacji). Z drugiej strony jest zamek, który dociska skrzydło do ościeżnicy. I tu różne opcje. Albo jest zamek klasyczny bolcowy, który będzie łapał skrzydło w 1-3 miejscach od strony zamkowej albo zamek hakowy na całej wysokości skrzydła jak np. w Wikędach, gdzie więcej punktów będzie łapało drzwi na ich całej wysokości. Tu chodzi głównie o ich rozmieszczenie względem całej wysokości skrzydła.

A pakowanie się w systemy około 40dB izolacji to tylko dla tych, co mieszkają bezpośrednio przy na prawdę gwarnej ulicy.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: marek33 » 07 cze 2019, 8:49

Takie bardziej specjalistyczne drzwi jak przeciwpożarowe i akustyczne to w wysokim standardzie sprzedają na [drzwihotelowe.pl]. Mogę ich polecić, terminowi, rzetelni, z dobrym konkretnym kontaktem ze sprzedawcą. W zasadzie dogadałem się co do drzwi w ciągu pół godziny.

EST84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:38
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: EST84 » 26 sty 2021, 23:19

Witam. Podepnę się pod wątek - szukam drzwi wejściowych do mieszkania. Co prawda nie jest to parter, tylko pierwsze piętro, ale klatka jest bardzo głośna. Dlatego główne kryterium to właściwości akustyczne.

Czytałem wątek, i rozumiem, że a) liczy się odpowiedni montaż i regulacja (tutaj muszę liczyć, że dobrze trafię), b) same drzwi to nie wszystko, bo słychać też przez ściany (budynek z lat 50-tych). Tym niemniej wydaje mi się, że można sporo poprawić, bo aktualne drzwi wydają się słabe pod tym względem - a nie mają żadnej dużej szpary i wyglądają na wymieniane kilka lat temu - prawdopodobnie firmy PTZ, której modele mają Rw=28dB z tego co patrzyłem.

Dlatego celuję jednak w coś około 40dB, o ile nie chce ślepo kierować się tylko wartością Rw to liczę jednak, że 5 czy 8 dB zrobi różnicę, nawet jeśli dane są trochę naciągnięte. Jestem w stanie zapłacić więcej, no chyba, że jednak absolutnie nie warto, bo tańszy model z gorszym Rw w praktyce wygłusza lepiej.

Co byście doradzili? Po wizycie w kilku miejscach propozycje to:
- Delta Magnum 56K 44dB
- Gerda Premium 60 41dB
- Pol-Skone RC3 37dB
+ z wątku:
- Interdoor Tower 39dB?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: mazwoj » 27 sty 2021, 15:47

Masz jeszcze ciekawą Portę Rw42 tylko ja zawsze uprzedzam Klientów, że każdy dB w górę od wartości 30 lub 32dB (średnia rynkowa) to spory koszt, a korzyści nie wiele większe. Zastanów się czy zwykłe stalówki albo drzwi płytowe typu Herse z Erkado lub Tower z Interdoorsów Ci nie starczą. To już musisz ocenić samodzielnie na podstawie tego jak wygląda blok / kamienica.

EST84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:38
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: EST84 » 28 sty 2021, 0:17

Cały ambaras w tym, że samodzielnie nie jestem w stanie tego do końca ocenić dopóki nie wymienię drzwi (a nawet wtedy mogą być znaki zapytania). Jeśli wymienię na 32 dB i nic się nie zmieni to wtedy będę sobie pluć w brodę, że nie spróbowałem czegoś więcej. Jeśli 40dB niewiele zmieni to przynajmniej będę miał spokój, że zrobiłem co mogłem :wink: . Różnica w cenie jest znacząca, ale jeszcze nie kosmiczna.

Jeśli chodzi o Portę - o jakim modelu piszesz? Z tego co czytałem w necie, mają drzwi akustyczne ale bez klasy antywłamaniowości, czyli jak rozumiem bardziej nastawione na hotele.

Interdoor Tower - ma Rw=39dB, więc mieści się w moim kręgu zainteresowania. Pytanie jak wypada cenowo i jakościowo w porównaniu do Delty czy Gerdy? Na Gerdę dostałem ofertę 3 tys z groszami, na Deltę 2600-2700 (ceny z montażem).

szymek33
Aktywny
Aktywny
Posty: 135
Rejestracja: 05 lis 2016, 9:46
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: szymek33 » 10 sty 2022, 5:58

U moich rodziców w tamtym roku wymieniałem drzwi do mieszkania. Wybraliśmy drzwi akustyczne KMT i jest ok. Izolacyjność akustyczna wynosi u nich 43dB i to słychać (a właściwie nie słychać - odgłosów z klatki, a to było dla rodziców najważniejsze). Pod tym względem więc super, poza tym drzwi są ładne, starannie wykonane, z dwuletnią gwarancją.

theme
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1155
Rejestracja: 08 sty 2014, 18:14
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: theme » 13 sty 2022, 11:59

O jakich KMT piszesz? Akustykach Rw43? Do mieszkania w bloku super. Szkoda, że nie ma za dużo na prawdę dobrze izolujących drzwi na rynku. Ze znanych mi firm i tego co sam montowałem i mogę polecić z własnego doświadczenia to będzie właśnie w/w KMT, Wikęd z Protectem, Porta Rw42, Interdoory.
W jakieś drzwi no-name z portali aukcyjnych za 1500zł z izolacją akustyczną na poziomie 40+dB jakoś bez badań nie uwierzę.
__________________________

pozdrawiam

The_Me

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: mazwoj » 28 sty 2022, 15:26

40-kilka dB izolacji to już spoko wynik. Każde z w/w drzwi świetnie się sprawdzą ale to są tak na prawdę drzwi zewnętrzne, które mają wytrzymać cięższe warunki pracy. Oczywiście zapłaci za to na końcu inwestor, a w sumie nie potrzebuje aż takich parametrów. Niewiele gorzej z izolację będzie stała np. Forteca bo tam jest chyba 38dB ale za to cena sporo niższa, bo to drzwi projektowane do bloków. Cena 1500-2100zł netto za komplet to na prawdę rozsądna opcja.

cienkusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 23 maja 2017, 8:45
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: cienkusz » 18 lut 2022, 11:27

Witam jak dla mnie to tylko szklane, drewno jednak hałasuje

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: Kusza » 19 lut 2022, 9:32

cienkusz pisze:Witam jak dla mnie to tylko szklane, drewno jednak hałasuje
Jak drewno hałasuje? Chodzi o ciche drzwi czyli dobrze wytłumione. Chciałbyś w bloku w mieszkaniu mieć szklane drzwi? Pomyśl zanim coś napiszesz.

Co do samych drzwi to zależy od budżetu ale dzisiaj mamy naprawdę spory wybór w drzwiach. Warto tu pamiętać że te tańsze choć na pierwszy rzut wyglądają całkiem nieźle to często w środku są słabo wygłuszone i puste.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie "ciche" drzwi zewnętrzne w bloku na parterze.

autor: mazwoj » 21 lut 2022, 10:24

cienkusz pisze:Witam jak dla mnie to tylko szklane, drewno jednak hałasuje


Co Ty bredzisz? Szklane wejściowe do mieszkania w bloku?
Drewno nie hałasuje a wręcz ma dobrą izolację akustyczną. Wiadomo, jest to zależne od grubości drzwi, uszczelek, gatunku drewna itd. Ogółem drzwi z deklaracją jakiś parametrów jednak je trzymają dość dokładnie i to niezależnie czy to są tanie Herse czy droższe Towery czy jeszcze droższe np. jakieś stalówki.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów