Rozmowy przy garażach

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

AgaMalina
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 29 paź 2017, 23:56
Rozmowy przy garażach

autor: AgaMalina » 18 lis 2021, 16:04

Zwykle z sąsiadami po sezonie i przed sezonem wymieniamy się opiniami dotyczącymi garaży i naszych samochodów. Sąsiad opowiadał mi o swoich doświadczeniach dotyczących opon sezonowych. Kupił samochód z podwójnym kompletem opon zimowych, więc nie wymienił ich na letnie. Wulkanizator, co dziwne, doradził mu, że może jeździć na zimówkach latem. To jak to jest z tą wymiana opon, skoro nawet wulkanizator udziela takich porad.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Rozmowy przy garażach

autor: Kusza » 19 lis 2021, 8:30

Rozumiem jak by rozmowa dotyczyła wykończenia garażu bo to tematyka forum ale wymiany opon? Trochę to nie na temat a takiego wulkanizatora omijać z daleka.

stobejczyk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 26 lip 2013, 1:21
Re: Rozmowy przy garażach

autor: stobejczyk » 20 lis 2021, 3:55

Ja też mam podobne informacje, że może nie koniecznie i nie zawsze trzeba wymieniać opony. Poza tym w Polsce jazda na oponach zimowych jest jedynie zalecana, nie ma ustawowego obowiązku. Moim zdaniem chodzi o to, że coraz bardziej popularne stają się opony wielosezonowe. Brak konieczności corocznej wymiany i magazynowania opon to spory plus.

Sajana
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 12 gru 2013, 15:28
Re: Rozmowy przy garażach

autor: Sajana » 21 lis 2021, 14:39

No, nie tak nie można. Jeżdżenie na letnich oponach w zimie jest bardzo niebezpieczne. Każdy fachowiec powie, że opony letnie mają niski opór toczenia. Dlatego droga hamowania na lodzie lub śniegu jest długa. Skutki: wiadomo jakie. Moim zdaniem powinien być nakaz zmiany opon.

Bagin
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 sie 2018, 18:24
Re: Rozmowy przy garażach

autor: Bagin » 22 lis 2021, 1:11

Gdyby nie istniały opony całoroczne, to może warto byłoby takie prawo ustanowić. Na szczęście branża oponiarska pracuje ciągle nad nowymi technologiami i powstała odpowiedź na uciążliwe wymienianie opon dwa razy do roku. Co ważne dla nas to to, że dla kierowców z Europy centralnej oraz wschodniej Bridgestone opracował specjalne opony Bridgestone Blizzak LM005. Kto nie słyszał niech zobaczy opis techniczny, albo może warto sprawdzić opinie na Oponeo. Dla mnie to najwyższa wyrocznia.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Rozmowy przy garażach

autor: Kusza » 22 lis 2021, 8:36

Odpowiedź jest prosta opona całoroczna do kręcenia się w koło komina w mieście będzie ok. Tylko wtedy sprawdzi się najlepiej. To że opona ma dobre opinie to nie znaczy że sprawdzi się również tak dobrze u innego kierowcy :mrgreen:

espera
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Rozmowy przy garażach

autor: espera » 06 sty 2022, 13:43

W kwestii ubezpieczenia OC samochodu, to optymalnie jest porównać dostępne oferty na rynku. Zarówno dla świętego spokoju, jak i znalezienia tej skrojonej pod nas, dlatego warto skorzystać z narzędzi typu porównywarki.

palisandra12
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2018, 8:27
Re: Rozmowy przy garażach

autor: palisandra12 » 30 sty 2022, 10:26

Różne sytuacje się zdarzają, także jestem zdania że lepiej dmuchać na zimne i mieć po prostu namiar na wynajem samochodów. Jak jesteście z Warszawy, to koniecznie zapiszcie sobie kontakt do Dyniewicz. Zapewniam was, że bedziecie zadowoleni z ich usług.

maariaaa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 lut 2016, 15:49
Re: Rozmowy przy garażach

autor: maariaaa » 31 maja 2022, 12:24

Serwis Lamborghini we Wrocławiu to serwis w którym naprawiam swoje auto od lat i jestem zadowolona. Wiem, że moja auto jest w dobrych rękach. Usterki zdarzają się rzadko, ale gdy jakaś faktycznie wystąpi to mechanicy szybko ją ogarniają i mogę znów jeździć. Mój mąż interesuje się samochodami, ale nie ingeruje w ich naprawę. Zostawia to specjalistom.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 11 gości

Gotowe projekty domów