Ocieplenie poddasza

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Ocieplenie poddasza

autor: mazi88 » 05 sty 2022, 23:43

Dom parterowy z poddaszem nie użytkowym. Na strychu będzie magazyn na jakieś graty. Dach zrobiony na wiązarach. Planuje ocieplić sufit. Szukam odpowiedniego rozwiązania.
Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 pod nie, tylko sufit podwieszany będzie 30 cm pod krokwi więc stąd moje pytanie. Lepiej dać jedną warstwę pod drugą czy zostawić wolną przestrzeń i drugą warstwę dać na sufit podwieszany?

I opcja
folia wiatroprzepuszczalna
wełna w krokwiach
druga wersja
wolna przestrzeń
Stelaż
folia paroprzepuszczalna
kartogips

II opcja
folia wiatroprzepuszczalna
wełna w krokwiach
wolna przestrzeń
druga wersja
Stelaż
folia paroprzepuszczalna
kartogips

Która rozwiązanie jest lepsze i bardziej zgodne z zasadami budowlanymi?

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Ocieplenie poddasza

autor: Baks » 29 sie 2022, 12:03

Myślę że opcja pierwsze będzie lepsza

boyl99
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2023, 0:31
Re: Ocieplenie poddasza

autor: boyl99 » 24 maja 2023, 0:40

Sam to zrobiłem w listopadzie (kiedy na strychu nie było goręcej niż powierzchnia słońca). 20 worków celulozy, darmowe wypożyczenie maszyny przez Home Depot i około 3 godzin czasu. Do tej pory rachunki za media spadły o połowę, ale mój dom jest z lat pięćdziesiątych i miał oryginalną izolację, która była ubita i miała może 4-5 cali https://nox.tips/ https://xender.vip/ . Cały projekt kosztował ok. 300 USD i już z nawiązką zwróciłem tę kwotę w postaci oszczędności energii.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów