Sypialnia sąsiadująca z aneksem kuchennym sąsiada

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

PawloN
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2022, 1:48
Sypialnia sąsiadująca z aneksem kuchennym sąsiada

autor: PawloN » 05 sty 2022, 2:11

Witajcie. Mam zarezerowane mieszkanie i muszę podjąć na dniach decyzje. Poprosiłem dewelopera o wysłanie zrzutu piętra. Moje mieszkanie ma 43 m2 - klasyczny pokój z aneksem plus sypialnia. Zastanawia mnie jeden szczegół. Ściana mojej sypialni sąsiaduje z aneksem kuchennym innego mieszkania (dokładnie z pokojem z aneksem kuchennym o powierzchni 30m2). Największy problem jest w tym, że po jednej stronie ściany jest moja sypialnia a po drugiej stronie deweloper zaplanował kuchnie sąsiada (idealnie na całej długości ściany, która graniczy z moja sypialnią). Pierwszy raz spotykam sie z takim projektem sąsiednich mieszkań. Mieszkanie moje naprawdę jest położne w fajnym miejscu i ma super widok, Lecz nasuwają mi sie pytania (chyba że już przesadzam :p). Czy jest spora szansa, że dźwięki z kuchni sąsiada będą słyszalne w sypialni? Czy mogę od dewelopera żądać mocniejszego wygłuszenia tej ściany? Bądź czy sam remontując sypialnie od razu (prewencyjnie) zdecydować sie na wygłuszenie tej ściany sąsiadującej z kuchnia sąsiada? A może zrezygnować z kupna? sam już nie wiem co robić :p Dzięki z góry za pomocne opinie :p

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Sypialnia sąsiadująca z aneksem kuchennym sąsiada

autor: Interno » 05 sty 2022, 10:20

Nie jest to korzystne połączenie sąsiadujących pomieszczeń.
Nie tylko ściana przenosi dźwięki, strop również .
Zabezpieczenie akustyczne ściany od strony Twojej przyszłej sypialni to połowiczne rozwiązanie.
Znam takie mieszkanie, gdzie sypialnie sąsiadują się z kuchnią funkcjonującą prawie całą dobę/mieszkanie typu hotel 5 pokoi pod wynajem dla 7 osób/.
Może w Twoim przypadku będzie przestrzegana cisza nocna.

APAMA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:08
Re: Sypialnia sąsiadująca z aneksem kuchennym sąsiada

autor: APAMA » 05 sty 2022, 14:48

Witam
Jest dopuszczalne takie rozwiązanie ale nie jest korzystne. Jak będziesz mieć pecha to będziesz słyszeć zamykanie szafek, krojenie na blacie, płynącą wodę itd. Sąsiad musiałby zadbać o wibrozolację mebli od swojej strony oraz dobrze wykonać wylewkę i podłogę końcową. Tak dodatkowa izolacja ściany jest jakimś pomysłem ale nie ma wpływu na ewentualne błędy akustyczne po stronie sąsiada. I aby miała sens to z min. 7 cm musi być dwuwarstwowa.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 15 gości

Gotowe projekty domów