Jakie rolety do sypialni?

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

DekorPlanet
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2021, 9:16
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: DekorPlanet » 19 maja 2021, 9:39

Osobiście wybrałbym rolety. Znacznie lepiej pasują do nowoczesnych wnętrz i zwyczajnie wyglądają lepiej niż żaluzje :D

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: lideropinii » 31 maja 2021, 21:26

Styl aranżacji determinuje wybór, ważne żeby dobór pod kątem jakości materiału, czy kolorystyki był też odpowiedni.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Rizka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 06 lis 2017, 8:12
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: Rizka » 02 cze 2021, 6:21

Uważam, że roleta wolnowisząca dzie noc którą zamówiłam w sklepie Lestore wygląda przepięknie - stylowo. Serwis sklepowy jest jak na najlepszym poziomie, a montaż rolet to nie jest ciężki orzech do zgryzienia.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 492
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: martan » 08 lis 2021, 13:51

Rolety tragedia jak dla mnie. Chcesz zasłonić w upalny dzień to nic nie widzisz. Zasłaniasz bo wyjeżdżasz - sąsiedzi i złodzieje od razu widzą, że Cię nie ma. My mamy żaluzje fasadowe i to była jedna z lepszych inwestycji. Gdybym budowała drugi raz, ponownie bym kupiła. Przy opuszczonych i odsłoniętych żaluzjach nie wpada do domu słońce, czasem trzeba jedynie wyregulować kąt nachylenia lameli. Ale ogólnie wszystko widać przez okno, jest jasno a słońce nie bije po oczach i temp w pomieszczeniu jest niższa o kilka stopni. Masz potrzebę całkowitego zaciemnienia pomieszczenia typu sypialnia to po prostu je zamykasz. Do tego fajnie wyglądają i dają przyjemną paskowaną poświatę. Jak dla mnie rewelacja.

Od siebie polecam jakieś plisy albo rolety będą najlepszą opcja.
http://www.forumbudowlane.pl/

Merry
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2021, 13:37
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: Merry » 06 gru 2021, 7:40

Do sypialni to polecam rolety dzień i noc, moim zdaniem to są napopularniejsze rolety które właśnie świetnie się nadadzą do sypialni.
Ewentialnie myślę, że plisy mogły by być także niezłą alternatywą

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: lideropinii » 06 gru 2021, 13:08

Potraktowanie tego wyboru nie tylko w kategorii praktycznej, ale tez dekoracyjnej jest dość istotne przy wyborze.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Awatar użytkownika
MaCzeR
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 14 sty 2019, 14:26
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: MaCzeR » 08 gru 2021, 14:18

Okiennice wewnętrze są ciekawą opcją. Ładnie wyglądają, łatwiej je czyścić, zatrzymują więcej światła i dobrze tez chronią przed wysokimi lub niskimi temperaturami zależnie czy to zimą czy latem.

mateuszx90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2021, 13:58
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: mateuszx90 » 09 gru 2021, 13:40

Merry pisze:Do sypialni to polecam rolety dzień i noc, moim zdaniem to są napopularniejsze rolety które właśnie świetnie się nadadzą do sypialni.
Ewentialnie myślę, że plisy mogły by być także niezłą alternatywą

Do sypialni to dzien noc akurat bez sensu - bo jesteś tam tylko w nocy. Jakakolwiek zwykła roleta, która zapewni MAKSIMUM ciemności. Zero prześwitywania. W sypialni musi być ciemnia - w takich warunkach zapewniasz sobie lepszą jakość snu

Dzien noc mozna zostawic na kazde inne pomieszczenie. Wtedy rezygnuijesz z firan i masz cały dzien zasłonięte rolety.

Merry
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2021, 13:37
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: Merry » 30 gru 2021, 2:39

Do sypialni to jakieś rolety zaciemniające - dzień i noc, albo plisy może.
Ja nie lubię nawet światła latarni czy księżyca gdy zasypiam także mam w 100% zaciemniające rolety.

klarakamien
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 sty 2022, 12:33
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: klarakamien » 05 sty 2022, 12:36

Ja do sypialni zamontowałam i zewnętrzne i wewnętrzne rolety. Wewnętrzne to te dzień/noc.

Robertos19983
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2022, 14:32
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: Robertos19983 » 29 sty 2022, 14:41

Wiesz co, wszystko zależy od rodzaju okien które masz u siebie. Ja osobiście miałem pierwsze własne lokum w Gdańsku na Wrzeszczu i mieliśmy zawias bardzo blisko ściany. Dopiero później w praktyce zobaczyłem, że kaseta pozwalała na otwarcie drzwi tylko do połowy bo opierała się o ścianę i w rezultacie nie można było wynieść suszarki na balkon. Dodatkowo te rolety zabierały sporo światła w pomieszczeniu z racji dwóch tkanin. W zeszłym roku zmieniliśmy adres i tutaj były nawiewniki. Dyskwalifikowały one założenie kaset więc zdecydowaliśmy się na plisy okienne. Sprawdzają się bardzo dobrze, bo można spokojnie otworzyć drzwi i okna do samego końca. Dodatkowo można zasunąć je od dołu do połowy okna i nie widać nas w ogóle z zewnątrz przy zachowaniu dużej ilości światła. Więc jak już wspomniałem, to wszystko zależy i trzeba popytać i zobaczyć u innych sąsiadów co się sprawdza a co nie.

cleopatraaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 114
Rejestracja: 02 lis 2016, 12:10
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: cleopatraaa » 03 cze 2022, 16:55

My mamy sypialnię w ciemnych barwach i szarościach, dlatego stwierdziłam, że idealnie do tego pomieszczenia będą pasować żaluzje drewniane. Zamawiałam sobie je w Agata Rolety, a montował je mąż ze szwagrem. Wyszło super, elegancko, nowocześnie i mega designersko. Bardzo podobają mi się żaluzje drewniane, ale do innych pomieszczeń już ich nie widziałam - wybrałam rolety rzymskie i plisy.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 553
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: smichalek » 21 wrz 2022, 9:12

O takie - krakowrolety.pl/rolety-dzien-i-noc.html Moim zdaniem trudniej o lepsze rozwiązanie. To bardzo atrakcyjnie wygląda, cena rozsądna, wystarczające przyciemnienie. Nie ma się nad czym zastanawiać. Jak to widzicie? Da się to chyba jakoś sensownie dopasować, co nie?

pawelkot
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2022, 20:14
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: pawelkot » 20 paź 2022, 9:14

ja zamiast rolet sypialnianych zalozylem rolety drzwiowe i jestem naprawde zadowolony, super sobie daja rade :)

Sparkly
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2023, 9:50
Re: Jakie rolety do sypialni?

autor: Sparkly » 20 lip 2023, 10:39

Nie wiem czy aktualnie nadal wybrałabym rolety. Wydają mi się trochę zbyt mało praktyczne. Słabo działają w kwestii regulowania światła w pomieszczeniu, bo albo je zasłaniasz, albo odsłaniasz, no ostatecznie masz gdzieś na pół okna. Chyba teraz o wiele bardziej podobają mi się żaluzje pionowe. Tak przepięknie wyglądają w dużych oknach i oknach balkonowych. Białe albo inne jasne kolory kojarzą mi się z ogromną przestrzenią i mnóstwem światła w pomieszczeniu, a to uwielbiam. Jakoś łatwiej też wydaje mi się regulować to zaciemnienie wnętrza, bo plisy łatwiej ułożyć tak, jak się chce. Niby żaluzje kojarzą się jakoś tak staro, ale jednak te współczesne modele kompletnie różnią się od poprzednich wersji. Może znowu żaluzje wejdą jakoś powszechnie do współczesnej aranżacji wnętrz.


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów