Sterowniki PLC wykorzystywane w automatyce budynkowej

Rozwój technologii pozwala nam żyć łatwiej i bezpieczniej. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które sprawiają, że nasz dom czy mieszkanie stanie się przytulny, komfortowy, elegancki i przede wszystkim praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Sterowniki PLC wykorzystywane w automatyce budynkowej

autor: tetate » 24 mar 2019, 11:52

Czy ktoś już może przerabiał tematykę sterowników PLC? Takich jakie wykorzystuje się do sterowania automatyką budynkową... Możecie polecić mi coś z tego zakresu?

wazer
Aktywny
Aktywny
Posty: 189
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Sterowniki PLC wykorzystywane w automatyce budynkowej

autor: wazer » 25 mar 2019, 7:49

Możliwości z tego zakresu jest całkiem dużo. Na rynku jest co najmniej kilka systemów, które spokojnie powinny sobie z tym poradzić.
Są to podstawoe sterowniki czy kontrolery oraz bardziej zaawansowane centra, które na podstawie informacji dostarczanych przez czujniki będą w stanie kontrolować całościowo elementy automatyki budynkowej.

Argentina
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 15 gru 2015, 6:05
Re: Sterowniki PLC wykorzystywane w automatyce budynkowej

autor: Argentina » 25 kwie 2019, 14:56

ojj niestety takich sterowników nie jestem w stanie polecić. Ale do czego są Ci dokąłdnie te sterowniki potrzebne? Ja ostatnio rozglądałam się za serwonapędami i serwosilnikami z hamulcem tutaj cs-lab.eu. Widziałam, ze sa tam jakies oprogramowania sterujące, ale jak to wygląda ze sterownikami to serio nie wiem.. Widziałam, ze sa tam jakies oprogramowania sterujące, ale jak to wygląda ze sterownikami to serio nie wiem.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 490
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Sterowniki PLC wykorzystywane w automatyce budynkowej

autor: martan » 04 sty 2022, 8:52

Podstawowa różnica między PLC a KNX to taka, że KNX to system rozproszony. Padnie jeden sterownik to nie działa tylko jakaś część instalacji. Przy PLC już tak kolorowo nie jest. Druga rzecz to z tą ceną wyższą za KNX to niekoniecznie prawda. Można kupić fajne aktory czy panele z wyjściami w super cenach bo konkurencja jest coraz większa. Trzecia rzecz to taka że przy KNX jak zostawisz inwestorowi pliki ETS to każdy kto ma pojęcie o tym może mu coś zmienić lub serwisowac i inwestor nie jest skazany na Ciebie. I tak można by wymieniać i wymieniać. Sam jestem tego zdania, że jeżeli inteligentny dom to na KNX. Ale może to dlatego, że jeszcze nie widziałem instalacji na PLC która działała by bezproblemowo naście lat i było wszystko co wykonawca obiecał inwestorowi.

Na tej stronie jest opisane ich zastosowanie.
http://www.forumbudowlane.pl/


Wróć do „Dom inteligentny, dom bezpieczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów