Piec CO u sąsiada- hałas w sypialni

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Myszor
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2021, 21:43
Piec CO u sąsiada- hałas w sypialni

autor: Myszor » 07 lis 2021, 21:57

Witam,
Mam problem i to spory z hałasem od sąsiada. Mieszkam na parterze w poniemieckiej kamienicy we Wrocławiu (1 piętro + strych), konstrukcja jest raczej solidna, nie ma fuszery jak w niektórych nowych blokach. Problem z sąsiadem zaczął się zeszłej zimy. Sąsiad wymienił system ogrzewania w swoim mieszkaniu i na ścianie łazienki powiesił piec co. Problem w tym ze ta ściana z piecem jest moja ściana w sypialni. Już drugi sezon grzewczy jest dla mnie męka- piec chodzi codziennie po wiele godzin, w całej sypialni słychać szum wody, syczenie i niekiedy gwizdy. Dosłownie brzmi to tak jakby za cienka ścianka ktoś non stop brał prysznic. Do tego mam wrażenie ze po tym remoncie słyszę więcej dźwięków od sąsiada- możliwe jest pogorszenie akustyki? Słysze jak ktoś kaszle i wręcz wymiotuje w łazience, wcześniej aż tak nie było słychać. Nie wiem czy to ściana działowa czy nośna, raczej nośna. I co zrobić z tym nieszczęsnym piecem.? Można wpuszczać takie glosne rury w ścianę nośna między mieszkaniami? Mąż proponuje wygłuszenie ściany ale nie jestem pewna na ile to pomoże . Jestem bliska obłędu bo nie mamy gdzie przenieść sypialni, okolica jest wspaniała wiec przeprowadzka nie wchodzi w grę. Ale chodzę spać dopiero jak wyłączy się piec, drzemki w ciągu dnia w zimie już nie wchodzą w grę.
Z góry dziękuje za pomoc

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Piec CO u sąsiada- hałas w sypialni

autor: Interno » 07 lis 2021, 22:41

Podstawowa sprawa to należy ustalić jaka ściana dzieli wasze lokale.
Ściany miedzy lokalami nie wolno naruszać czyli sąsiad nie powinien nic wykuwać i wpuszczać w ścianę co zapewne da się ustalić.
Połączenia między lokalami czasem są niekorzystne dla którejś ze stron ale tak to bywa w starym i nowym budownictwie, że za ściana naszej sypialni mamy kuchnię, łazienkę, windę itd.
Izolacja akustyczna od Waszej strony będzie mało skuteczna zapewne coś da ale jaki materiał zastosować i ile to już wymaga pomiarów i obliczeń, żadne tam 5 czy 10 cm wełny to zapewne będzie za mało.

APAMA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:08
Re: Piec CO u sąsiada- hałas w sypialni

autor: APAMA » 30 gru 2021, 13:08

Witam. Osobiście nie wpuszczałbym rur w cienka ściankę działową międzylokalową. Tak, tutaj pogorszenie mogło wystąpić zwłaszcza jeśli rury są bez izolacji jak i sama konstrukcja zawieszenia pieca jest bez izolacji pod spodem i mamy słyszalne dźwięki materiałowe. No cóż moim zdaniem to sąsiad powinien zadziałać abyście odzyskali prawidłowe parametry ściany. Czy zwiększenie izolacyjności poprzez postawienie przedścianki pomoże ? Tak pomoże ale dźwięków materiałowych nie wyizoluje skutecznie gdyż te dźwięki niosą się całą konstrukcją budynku. Po więcej zachęcam na priv.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów