Dobudowa domu

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Mateusz Roksana
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2021, 22:18
Dobudowa domu

autor: Mateusz Roksana » 29 gru 2021, 23:38

Witam.
Chciałbym, zaczerpnąć porady odnośnie dobudowy nowego domu do istniejącego domu rodziców. Chodzi mi głownie o to aby dobudowany dom był połączony poprzez dobudowany garaż który będzie łączył dwa budynki (budynek stary z budynkiem nowym a garaż pomiędzy tymi budynkami) czy taka metoda dobudowy wchodzi w możliwa opcje?

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Dobudowa domu

autor: Sławek12 » 02 lut 2022, 10:22

Przypominam, że od końca 2020 roku wszedł obowiązek wykonywania dokumentacji geotechnicznej dla potrzeb rozpoznania warunków gruntowo-wodnych terenu przewidzianego pod lokalizację domu jednorodzinnego (zaliczanego do I kat. geotechnicznej). Przedmiotowe powinno zostać wykonane przez geotechnika.
Należy mieć na uwadze kilka projektów. Poczekać na rozstrzygnięcia, które przedstawi dokumentacja geotechniczna - jakie problemy natury płytko zalegajacej wody, gruntów słabo nośnych czy nienośnych - potrzeby wymiany gruntu lub przeprowadzenia procesu wzmacniania szkieletu gruntowego np. iniekcyjnie - mikropale etc.).
Nie oszczędzajcie na geotechnice. Prace muszą zostać przeprowadzone przez specjalistę. Należy się zapoznać z problematyką i dobrze wybrać, ponieważ TANIO oznacza pracę przez zwykłego geologa, a nie geotechnika !!! Średnia prac, za które otrzymacie podstawową daną liczbową określającą stan gruntu to ceny między 1000 - 2000 zł za prace terenowe i dokumentację, która stanowi załącznik do pozwolenia na budowę.
Mam nadzieję, że pomogłem i pozdrawiam. :)
geo-technika.pl

Sett123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2022, 11:23
Re: Dobudowa domu

autor: Sett123 » 18 lut 2022, 14:00

Wydaje mi się, że dużo wygodniejszym pomysłem jest garaż wolnostojący. Jego montaż jest dużo prostszy, a są projekty z konstrukcji niezwykle wytrzymałych i szczelnych.

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Dobudowa domu

autor: Kusza » 19 lut 2022, 9:28

Sett123 pisze:Wydaje mi się, że dużo wygodniejszym pomysłem jest garaż wolnostojący.
Przecież z wypowiedzi autora można wywnioskować że nie może to być garaż wolnostojący. Najlepszy będzie murowany który zostanie odpowiednio wkomponowany między dwa budynki.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów