cieknąca miska wisząca

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

sekihope
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2013, 22:19
cieknąca miska wisząca

autor: sekihope » 12 cze 2013, 22:28

Zainstalowałem właśnie miskę wiszącą roca giralda do stelaża wc grohe rapid. Problem w tym, że przy spłukiwaniu wody lekko sączy się woda po gąbce izolacyjnej między stelażem a miską. Dokręcenie śrub niewiele pomogło. Być może popełniłem jakiś błąd przy docinaniu rury odpływowej (stawiam na nią gdyż jej okolice są mokre po zdemontowaniu miski. Czy jest jakiś sposób by temu zaradzić? Sączenie wody jest tak niewielkie, że generalnie spada 1 kropla na 5 minut ale jednak... Myślałem czy miski po prostu wkoło nie zasilikonować (pewnie przestało by się sączyć) ale to chyba nie jest dobre rozwiązanie. A może zrobiłem coś źle - rury zamontowałem najpierw na stelażu a potem dopasowałem i docisnąłem do tego muszlę. Proszę o pomoc

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: cieknąca miska wisząca

autor: Bolas » 14 cze 2013, 12:11

Sprawdź jeszcze raz czy dobrze przyciąłeś rurkę od spłuczki i czy uszczelka dobrze przylega do krawędzi otworu w muszli dobrze jest przesmarować połączenie wazeliną lub innym środkiem do łączenia rur kanalizacyjnych.

sekihope
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 cze 2013, 22:19
Re: cieknąca miska wisząca

autor: sekihope » 16 cze 2013, 16:56

Problem rozwiązany. Rurki jednak były dobrze docięte tylko uszczelka przy rurze odpływowej stelaża się poluzowała. Dla osób, które pierwszy raz montują miskę wiszącą uczulam na te uszczelki. Temat zamknięty

hydraul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2013, 12:27
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: cieknąca miska wisząca

autor: hydraul » 16 paź 2013, 19:31

Tak jak kolega wyżej pisał najlepiej posmarować dobrze i wtedy jest ok napewno
Usługi hydrauliczne to między innymi wykonywane instalacje sanitarne, grzewcze i gazowe oraz usuwanie w nich awarii.

Kapiezmiski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2021, 6:08
Re: cieknąca miska wisząca

autor: Kapiezmiski » 20 gru 2021, 6:11

sekihope pisze:Problem rozwiązany. Rurki jednak były dobrze docięte tylko uszczelka przy rurze odpływowej stelaża się poluzowała. Dla osób, które pierwszy raz montują miskę wiszącą uczulam na te uszczelki. Temat zamknięty

Co zrobiłeś z tą uszczelką wymiana na nową czy posmarowanie mazidłem pomogło ?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów