Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Norek77 » 17 gru 2021, 14:08

Spójrz sobie na stronę firmy Jezierski. Oni mają w swojej ofercie wysokiej jakości drzwi podnoszono-przesuwne PVC o wysokiej izolacyjności cieplnej i bardzo dobrej konstrukcji - maksymalna wielkości skrzydeł i wąska konstrukcja zapewniają optymalny dostęp światła. Ich drzwi stosowane są w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

KrzysztofBuc
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 maja 2022, 8:19
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: KrzysztofBuc » 23 maja 2022, 8:42

Polecam zwrócić uwagę na post o drzwiach przesuwnych https://okno-piast.pl/drzwi-przesuwne-rodzaje-i-zastosowanie-w-aranzacji Autor świetnie opisuje, jaki rodzaj okien tarasowych (czy też po prostu drzwi przesuwnych) na taras jest najlepszy. Polecam :)

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Złotowłosa » 30 maja 2022, 9:55

My mamy 2.50 okolo w psk z calkowitym automatem. Otwieralam dopiero kilka razy bo nie mieszkamy jeszcze i faktycznie trzeba sie nauczyc na poczatku. Chodza lekko bez problemow.

Może dlatego, ze mamy okno tarasowe dobrej firmy, Oknoplast.

Od siebie polecam kontakt z firmą. Powinni dobrac odpowiednie i wygodne rozwiazanie w sprawie drzwi tarasowych.

Marcin.28
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 11 maja 2018, 14:32
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Marcin.28 » 06 cze 2022, 12:51

Ja polecam drzwi przesuwne Schuco LivIngSlide z zerowym progiem, który jest idealnie zlicowany z posadzką, dzięki czemu powstaje płynne i pozbawione jakichkolwiek przeszkód przejście między salonem a ogrodem. Drzwi mają lekki, nowoczesny wygląd i można je wyposażyć w panoramiczne przeszklenia z ekstremalnie wąskimi ramami. Można je znaleźć między innymi w ofercie firmy Jezierski. To bardzo dobry producent stolarki w systemach Schuco z dużym doświadczeniem i fachową obsługą klienta. Przyjeżdżają na budowę, dokonują bezpłatnego pomiaru, a później fachowo montują zamówioną stolarkę.

marko19
Aktywny
Aktywny
Posty: 101
Rejestracja: 04 lip 2016, 22:15
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: marko19 » 18 sie 2022, 19:17

Drzwi tarasowe Slide sobie sprawdź, kolega bardzo mi zachwalał. One są bodajże z Oknoplastu.

Przemsza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 31 gru 2016, 14:34
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Przemsza » 23 sie 2022, 19:03

Słyszałem, że drzwi tarasowe Slide z Oknoplastu są bardzo fajnie, sprytnie wymyślone. Obsługa jest intuicyjna i płynnie się zamykają/otwierają. Mój szef ma te okna na taras właśnie i bardzo chwalił. Ja jestem ich ciekaw bo muszę u nas wymienić zwykłe okno na tarasowe, dlatego się rozglądam.

RomanSz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 17 wrz 2019, 16:37
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: RomanSz » 20 wrz 2022, 11:57

Przeglądałem dużo różnych rodzajów drzwi przesuwnych, ale jak do tej pory najbardziej przekonuje mnie system Schuco Livingslide – ma wygodne w obsłudze mechanizmy podnoszono-przesuwne, nowoczesny wygląd i zupełnie płaskie progi. Przede wszystkim jednak te drzwi mają bardzo dobre parametry cieplne, a to ważne zwłaszcza teraz, gdy ceny energii poszybowały w górę. Ma je w ofercie np. firma Marsel z Goleniowa koło Szczecina, myślę że finalnie zdecyduję się na ich zakup.

kamilbilski
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 sie 2022, 17:16
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: kamilbilski » 03 paź 2022, 22:04

Jak szukałem okien to powiem szczerze miałem nie lada problem. To co mi się podobało niestety nie nadawało się do zamontowania u mnie w domu. No i błąkałem się pomiędzy informacjami w internecie, a poradami Panów w DIY. Ostatecznie trafiłem na simprof, oni produkują okna więc najlepiej wiedzą na co zwrócić uwagę. Pan mi dokładnie wytłumaczył co i jak, co jest ważne i że niestety nie zawsze walory estetyczne są najważniejsze. Jest tyle wytycznych co do wyboru okien, że głowa mała. Cena to ostatni czynnik jaki decyduje. U mnie wyszło tak, że nie pasowały żadne okna budżetowe i zainwestowałem w dopasowane pod względem współczynników przenikania i zmieniających sie niebawem norm.

draczek
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 03 lut 2016, 8:28
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: draczek » 22 paź 2022, 8:41

Wszystko to o czym mówisz jest bardzo ważne, kierowałam się podobnymi kryteriami w sumie ale zadecydowała też wygoda i komfort osób z którymi mieszkam a więc zdecydowałam się na drzwi tarasowe futuro wiśniowski, te z niskim progiem

Marek.s84
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 94
Rejestracja: 23 lut 2018, 8:50
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Marek.s84 » 23 gru 2022, 13:16

Drzwi przesuwne między salonem a tarasem powinny być bardzo łatwe w obsłudze i mieć zerowy próg. W ten sposób powstaje bezpieczna „platforma” łącząca wnętrze budynku z otoczeniem. Idealnie zlicowany próg eliminuje ryzyko potknięcia i zapewnia optymalną przejezdność np. wózków inwalidzkich zgodnie z wytycznymi architektury bez barier. Bardzo dobrze dopracowane pod tym względem są drzwi LivIngSlide z oferty firmy Matplast z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. To jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na rynku, które oferuje nowoczesny design i najlepszy widok na zewnątrz dzięki panoramicznym przeszkleniom.

Anna04
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 28 lis 2017, 6:55
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: Anna04 » 13 lip 2023, 6:00

My zdecydowaliśmy się na duże drzwi podnoszono-przesuwne HST Innoview Fakro, Są naprawdę duże, zapewniają niesamowity widok, a przy tym są bardzo wygodne w użytkowaniu. Co jeszcze je wyróżnia wśród innych drzwi, to to że są zbudowane z ramy aluminiowo (zewnętrzna strona) drewnianej (od wnętrza).

krystian_75
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2021, 14:52
Re: Jakie wybrać okna na taras przesuwne??

autor: krystian_75 » 19 paź 2023, 16:55

Moim zdaniem najlepszym tego typu rozwiązaniem na rynku są drzwi podnoszono-przesuwne LivIngSlide w systemach Schuco z oferty Matplast z Nowej Rudy na Dolnym Śląsku. Są ultra ciepłe, bardzo szczelne i mogą mieć przy tym zupełnie płaski próg zlicowany z podłogą, co jest bardzo wygodne, szczególnie w przypadku np. używania wózków. Mogą mieć nawet do czterech skrzydeł stałych i przesuwnych oraz subtelną konstrukcję zgodnie z obowiązującymi trendami.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości

Gotowe projekty domów