wanno-prysznic jak połączyć

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kamil_GDN
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2021, 22:40
wanno-prysznic jak połączyć

autor: kamil_GDN » 13 gru 2021, 22:55

Witam,
chciałbym mieć u siebie w łazience wannę oraz prysznic w jednym. Na wannie do połowy szkło.
Chciałbym połączyć baterię wannową natynkową z wyjściem na wąż wraz ze słuchawką oraz deszczownicą podtynkową. Na baterii byłoby przełączanie pomiędzy baterią, a wężem, a na słuchawce przełączanie między słuchawką, a deszczownicą.
Czy ktoś robił coś takiego? Jak to ogarnąć? Jakieś pomysły na takie rozwiązanie? Baterię oczywiście mogę znaleźć bez problemu, nie widzę nigdzie słuchawki z przełączeniem na deszczownicę, ani nie wiem jaki system musiałby funkcjonować pod tynkiem. Jakieś pomysły?
Załączniki
Bez tytułu.png
plan

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: wanno-prysznic jak połączyć

autor: Baks » 14 gru 2021, 15:15

Nie spotkałem się jeszcze z przełączaniem między słuchawką a deszczownicą, gdzie przełącznik byłby umieszczony na słuchawce. W zestawach natynkowych, taki przełącznik jest przeważnie na rurce, którą woda idzie do deszczownicy. W podtynkowych nie wiem jak miałoby to wyglądać, musiałbyś wmontować gdzieś ten panel którym się steruje.

jabłonnka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:26
Re: wanno-prysznic jak połączyć

autor: jabłonnka » 14 gru 2021, 19:00

Właśnie fajnie , że można połączyć wannę z prysznicem montując do wanny parawan. Super praktyczne rozwiązanie.

kamil_GDN
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 gru 2021, 22:40
Re: wanno-prysznic jak połączyć

autor: kamil_GDN » 15 gru 2021, 11:22

chodziło mi o zestaw podtynkowy ale chyba takiego nie produkują jeszcze.. no trudno, zostaje mi pogodzenie się z brakiem deszczownicy LUB zamontowanie gotowego zestawu natynkowego, np:

warto iść w tę stronę? myślicie, że to spełni swoja funkcję?

minatakry
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2023, 15:11
Re: wanno-prysznic jak połączyć

autor: minatakry » 07 kwie 2023, 16:20

Cześć wszystkim, więc planujemy wymianę starego narożnego prysznica na zestaw wannowo-prysznicowy. Patrząc na wolnostojące i wpuszczane wanny. Jakieś rady od osób, które już to zrobiły?

Dzięki


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 22 gości

Gotowe projekty domów