Wentylacja / kanalizacja (podział mieszkań)

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
regiel
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2021, 13:36
Wentylacja / kanalizacja (podział mieszkań)

autor: regiel » 10 gru 2021, 13:53

Dzień dobry

Zastanawiamy się nad zakupem lokali mieszkalnego, z którego chcielibyśmy wydzielić 2 niezależne mieszkania. Lokal znajduje się w kamienicy i jego układ jest dość specyficzny. Docelowo oba lokale mają być niezależne i mają mieć oddzielną Księgę Wieczystą. I tu pojawia się kilka pytań:
1. Czy w jeden przewód wentylacyjny mogę wpiąć zarówno kuchnie jak i łazienkę (przy założeniu, że będzie w kuchni okap kuchenny
2. Czy mogę wybudować w lokalu dodatkowy komin? Strop drewniany, mieszkanie na 2 piętrze, powyżej strych,ale tylko w części użytkowy (mieszkanie). Kamienica nie jest pod konserwatorem zabytków
3. Czy podczas wydzielania mieszkań muszę mieć w obrysie poszczególnych lokali zarówno komin jak i pion kanalizacyjny? Czy mogę podpiąć się do w/w przez inne mieszkanie (sufit podwieszany w przypadku wentylacji, podniesienie podłogi w przypadku kanalizacji).
4. Jaki muszę zachować spadek jeśli chodzi o kanalizacje i podłączenie wc. Ile najdalej od pionu może się ono znajdować
5. Czy ściana wydzielająca mieszkania musi być murowana czy może być to konstrukcja lekka. Piętro niżej nie ma ściany, która by mogła podpierać tą nowo utworzoną.

dziękuje
Michał

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 597
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Wentylacja / kanalizacja (podział mieszkań)

autor: Om3k » 15 gru 2021, 10:45

ad.1) Nie.
ad.2) Tak, ale tylko z lekkich kształtek, które nie obciążą drewnianego stropu. Nie może to być komin murowany.
ad.3) Nie.
ad.4) 2%. 1 metr.
ad.5) W Twoim przypadku musi być konstrukcja lekka.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów

cron