Kratka kanalizacyjna w łazience prośba o pomoc

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pawello84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2021, 16:54
Kratka kanalizacyjna w łazience prośba o pomoc

autor: pawello84 » 12 gru 2021, 17:05

Cześć
Mam problem z kratką w łazience. Blok z lat 70, 4 ostatnie piętro, instalacja żeliwna.

Pod wanną jest kratka, skorodowana i według poprzedniej właścicielki i sąsiadki z dołu przeciekająca. Dlatego wanna została podłączona niezależnie ale pozostał problem kratki - śmierdzi z kanalizy.

Co z tym zrobić? Próbowałem to po prostu przykryć plastikiem ale doszło do wykroplenia na jego spodniej powierzchni i w związku z tym zbierająca się wilgoć. Potem ktoś poradził mi żebym nasypał tam gruzu, wsadził folię i zalał to zaprawą - niestety rezultat ten sam, po 2-3 miesiącach zaczęła zbierać się wilgoć pod folią. Czy można to jakoś zakrokować/ zaślepić? Pozostawienie kratki nie wchodzi w rachubę, poza tym będzie nad nią obudowana wanna. Wolał bym też nie demontować kratki ponieważ może się to źle skończyć - nie daj Boże coś pęknie i będzie problem. Żaden hydraulik nie chce się tego podjąć. Proszę o poradę.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Kratka kanalizacyjna w łazience prośba o pomoc

autor: yanes » 12 gru 2021, 18:26

Zalej to olejem do smażenia , najtańszym z Biedronki.

pawello84
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2021, 16:54
Re: Kratka kanalizacyjna w łazience prośba o pomoc

autor: pawello84 » 12 gru 2021, 18:54

Dziękuję za odpowiedź.
Od razu narzucają się pytania:
- a co jeśli kratka jest gdzieś pęknięta (tak jak pisałem poprzednia właścicielka miała tam jakieś przecieki) i ten olej będzie powoli wsiąkał w strop itd.?
- czy ten olej po jakimś czasie nie wyparuje/ zjełczeje?
Czy nie można tego zatkać czymś stałym, np. korkiem wykonanym z pcv/ gumy albo słyszałem nawet o gąbce owiniętej folią aluminiową?


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów