Gdzie są proste plany domów?

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
axpresbom
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2021, 13:33
Gdzie są proste plany domów?

autor: axpresbom » 03 gru 2021, 14:18

Chcę zbudować dom o powierzchni od 1500 do 1700 stóp kwadratowych. Podoba mi się czystszy, prostszy wygląd starszych domów na ranczo, ale chcę mieć nowoczesny rozkład z 3 sypialniami, konstrukcję 2x6, pełną piwnicę, garaż na 3 samochody z boku lub z tyłu (2 samochody i ciągnik - dom będzie na wsi) mały ganek od frontu, duży ganek z tyłu i przyzwoita ilość okien od frontowej (południowej) strony domu. Poza tym chcę, aby bardzo mało miejsca było w formie przedpokoju, foyer lub innych przestrzeni przejściowych, tylko tyle, aby nie mieć sypialni lub łazienek otwartych bezpośrednio na wspólną przestrzeń. Nie chodzi o to, że nie lubię przestrzeni przejściowych, gdyby dom był większy, prawdopodobnie chciałbym mieć więcej przestrzeni przejściowej, ale przy tej wielkości domu wolałbym mieć tyle powierzchni w kuchni, salonie, jadalni i sypialnie. Rozumiem, dlaczego projektanci nie chcą nudnego kwadratowego pudełka, ale kiedy widzę wybrzuszenie na łazienkę, a nie dodaje to estetyki domu, zastanawiam się, po co to złożoność. Niekoniecznie chcę, żeby dom był w kształcie prostokąta, ale kiedy liczę więcej niż 8-10 rogów w fundamencie, zwykle przestaję patrzeć na plan. Widziałem prostsze plany domów, często budowane przez budowniczych domów specjalnych, i widzę starsze plany domów, ale nie podoba mi się, jak zamknięte były wszystkie pokoje ani ile jest korytarzy. Prostsze plany wydają się dość rzadkie na stronach internetowych z planami domów. Czy moje pragnienia są tak niezwykłe, czy po prostu szukam w niewłaściwych miejscach? Nie mam nic przeciwko zrobieniu pewnych przeróbek, ale wolałbym nie zaczynać od zera. Jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2021, 17:00 przez axpresbom, łącznie zmieniany 1 raz.

agame
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:39
Re: Gdzie są proste plany domów?

autor: agame » 06 gru 2021, 10:49

A gdzie szukałeś projektów? Zajrzyj na domo.com.pl, tam jest duży wybór projektów. Naprawdę jest z czego wybierać, możesz sobie popatrzeć i pofiltrować, jest też możliwość skorzystania z ich doradców, myślę że oni mogą wskazać projekt, którego szukasz.

PiotrCe
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2021, 14:15
Re: Gdzie są proste plany domów?

autor: PiotrCe » 08 gru 2021, 14:21

Może konsultacja w biurze architektonicznym? Pewnie coś doradzą i cena może nie będzie powalająca.

dudi1977
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2021, 15:41
Re: Gdzie są proste plany domów?

autor: dudi1977 » 10 gru 2021, 14:15

serwis domowy.pl polecam, dużo mi pomogli, wytłumaczyli i nakierowali

Awatar użytkownika
Paweł AR
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2022, 10:17
Lokalizacja: Poznań i okolice
Kontaktowanie:
Re: Gdzie są proste plany domów?

autor: Paweł AR » 30 cze 2022, 7:04

Proponuję użyć Google i wpisać : ARCHITEKT, PROJEKTY INDYWIDUALNE i nazwa miejscowości - przestańcie się ludzie bać architektów i uważać ich za zło konieczne, które tylko podnosi koszty projektu. To jest zazwyczaj zupełnie odwrotnie - oszczędzanie zaczyna się w trakcie projektowania, a nie "na projektancie". Zazwyczaj wydanie kilku tysięcy złotych więcej na projekt indywidualny pozwoli zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy na samej budowie - chociażby zmianami konstrukcyjnymi albo pokazaniem, że można dom zrobić bardziej racjonalny pod nasze wymagania. Czy robiąc operacje na sercu powierzacie tą pracę przypadkowi i wybieracie rozwiązania operacji oraz samego lekarza z katalogu, gdzie podstawowym kryterium jest cena i wizualizacja pięknego i zdrowego serca...? Tak samo jest z budową domu - wydatek często całego życia, a ludzie kupują byleby najtaniej, aby zaoszczędzić już na samym projekcie... Ehhh.... Więc reasumując - proponuję najpierw spotkać się z architektem i z nim omówić całość - jeśli nie przekonają Państwa jego argumenty i sposób widzenia, to wtedy dopiero brać się za katalogi i brnąć w tą stronę.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów