Panele PVC 3D na ścianie

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Rafalex
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:14
Panele PVC 3D na ścianie

autor: Rafalex » 09 lis 2021, 23:28

Dobry wieczór

Mam dość nietypowy problem. Otóż planuje zamontować w korytarzu oraz na jednej ze ścian w salonie panele ścienne PVC 3D imitujące cegły z piaskowca. Standartwo montuje się je na klej z pistoletu, ale jeśli tak zrobię to każda "cegła" w panelu będzie miała pusty dźwięk, ponieważ nie dolega do ściany(do ściany dolegają tylko fugi, na które nakłada się klej) Panele będą się uginać i wydawać dźwięki.

Pomyślałem więc, że może zamiast kleju z pistoletu, użyje do montażu kleju do płytek albo innej masy klejowej, zaciągnę ją po całym palenu wypełniając tym samym puste przestrzenie i w ten sposób przykleję je do ściany.
Pytanie brzmi... Czy to będzie się trzymać? Kleje do płytek i zaprawy uniserselane mają napisane, że nadają się do glazury, elewacji regipsow i innych, ale żaden nie ma napisane wprost, że można nim kleić panele z PVC. Czy ktoś zna może odpowiednią mase klejową, która pozwoli mi spełnić moje oczekiwania i utrzyma panele przez długie lata? Może ktoś też tak robił i może doradzić.
Boję się, że stosując klej do płytek, panele zaczną odpadać.

Pozdrawiam.
Rafał

Kusza
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Lokalizacja: skarżysko kamienna
Kontaktowanie:
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Kusza » 10 lis 2021, 8:53

Najlepiej wybrać do tego jakiś dedykowany klej który będzie do paneli gipsowych i innych dekoracji 3D np. z PVC. Może to być coś takiego jak tu [link do oferty na Allegro wygasł] czyli gotowy klej do paneli dekoracyjnych.

Rafalex
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:14
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Rafalex » 10 lis 2021, 10:13

Z tym że to jest klej do Paneli 3D, ale wykonanych z gipsu.
Czy ten klej będzie trzymał panele z PVC?

Adam Chaczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 18 lis 2021, 14:15
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Adam Chaczka » 18 lis 2021, 14:31

Możesz kleić panele gipsowe klejem do płytek. Jednak przy doborze kleju skup się na jego klasie - tak najłatwiej ocenić jakość kleju bez względu na to kto go produkuje.
My kleimy ciężkie płyty betonowe, gipsowe klejem klasy minimum C2TE a najlepiej C2TES1 (C2 oznacza że są to kleje wysokoelastyczne)
Kleje C1TE i inne C1 może dadzą radę jak panele będą podparte jednak po co ryzykować? Lepiej jest dopłacić 20 zł.

Rafalex
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:14
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Rafalex » 18 lis 2021, 20:45

To są panele Plastikowe a nie gisowe o czym napisałem... Rozumiem potrzebe zareklamowania strony ale mimo wszystko rada jest kompletnie nie na miejscu.

Barna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 15 gru 2015, 13:04
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Barna » 03 gru 2021, 11:05

Jeżeli mamy chęć zrobić jakąś dekorację, róbmy taką, która będzie przede wszystkim trwała. Osobiście polecam płytki klinkierowe. Materiał bardzo estetyczny i dający od razu efekt dekoracyjny

Paweł Paciorek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 92
Rejestracja: 13 mar 2015, 16:26
Re: Panele PVC 3D na ścianie

autor: Paweł Paciorek » 04 gru 2021, 14:29

Płytki klinkierowe są ponadczasowe i można je z powodzeniem stosować w różnych miejscach. To mi się mega podoba. Lepsza trwałość niż panele gipsowe czy kamienie tego rodzaju


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości

Gotowe projekty domów