Ocieplenie, zabudowa poddasza

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Climbers
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2020, 14:03
Ocieplenie, zabudowa poddasza

autor: Climbers » 23 lis 2021, 15:16

Witam.

Powiem tak, holenderskie budownictwo - nie mogę znaleźć nigdzie schematu mojego dachu i się muszę domyślać jak to ugryźć po rozebraniu części konstrukcji od środka.

Cel to ocieplenie poddasza.

Ściankę która dzieliła pokój na poddaszu już usunąłem, następną rzecz na która czekam to wstawienie lukarny z jeden strony zamiast okna dachowego - będzie to 4m szerokości wiec powiększy pokój. Wraz z powiększeniem pokoju chciałbym zrobić ocieplenie ponieważ aktualnie to wygląda tak : Dachówka/przerwa 2cm (brak membrany)/styropian 3cm/plyta drewniana 2cm.

Jak się można domyśleć izolacja nie jest najlepsza dla poddasza użytkowego i całego domu. Planuje wstawić wełnę o grubości 20cm albo 2x15cm, jeszcze nie wiem która opcja będzie pasować.

Oczywiście wszystko muszę zacząć od wycięcia płyt i wyciągnięcia styropianu, moja zona zadała pytanie czy nie dałoby rady tylko docieplić aktualnej izolacji - proszę mnie poprawić jeśli się mylę bo fachowcem nie jestem, ale wydaje mi się ze woda może się tam skraplać i wilgoć później przyprawi mi więcej roboty. Jak to widzicie z fachowego punktu widzenia?


Sam będę wszystko robił i wychodzę z założenia ze lepiej zrobić wszystko od nowa zgodnie z projektem niż po kimś poprawiać.

Druga sprawa to pytanie na temat suchej zabudowy, regipsy - Mam w planach zabudowanie tych belek drewnianych, odstęp pomiędzy nimi jest 1m. Jak ugryźć zabudowę? Czy dodatkowy profil pomiędzy belkami (w poziomie) wystarczy? Wtedy odległość pomiędzy będzie 50cm.

Proszę o poradę w tych dwóch sprawach. Nie spieszy mi się i chce to zrobić jak najlepiej, myślałem również o dodatkowych pionowych profilach.
Załączniki
IMG_20211023_143059.jpg
IMG_20211022_134754.jpg
Ostatnio zmieniony 30 lis 2021, 16:14 przez Climbers, łącznie zmieniany 1 raz.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ocieplenie, zabudowa poddasza

autor: Interno » 23 lis 2021, 20:18

Co chcesz jeszcze wyciąć z tego co na zdjęciach ? bo już raczej nic nie możesz usuwać.
Opisz warstwy od góry poczynając od dachówki z zaznaczeniem jaki to materiał tej dachówki do powierzchni, która widać na zdjęciu.

Climbers
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2020, 14:03
Re: Ocieplenie, zabudowa poddasza

autor: Climbers » 26 lis 2021, 13:29

Witam,

Warstwy już opisałem ale nie zaszkodzi powtórzyć. Dachówka - prawdopodobnie cementowa. do tego przestrzeń pomiędzy dachówka i styropianem który ma 3 cm, później płyta mdf 2cm.

Zdjęcia pokazują dach oraz nawierciłem dziurę aby sprawdzić teraz co tam jest.

Pytanie - można na to dac folie paro przepuszczalna, później wełnę i dopiero folie paroizolacyjna + regips? Czy jednak lepiej ściągnąć styropian, płyty mdf i od nowa wszystko zrobić zachowując tylko dachówki?

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Załączniki
dach123.PNG
Dach.jpg


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów