Bucząca wentylacja za ścianą - proszę o pomoc.

Jeżeli Twoje rachunki za ogrzewanie są spore, masz pleśń w pokoju to może być spowodowane złą wentylacją w domu czy w mieszkaniu. Dowiedz się jak temu zaradzić i stworzyć zdrowy klimat w domu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

róża_wiatru
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2021, 17:38
Bucząca wentylacja za ścianą - proszę o pomoc.

autor: róża_wiatru » 23 lis 2021, 18:45

Szanowni Państwo,
Proszę o pomoc.
Mieszkam w nowym mieszkaniu w bloku. Problemem jest wentyalacja, która buczy za ścianą - kanał znajduje się między moim, a sąsiada mieszkaniem. Buczenie jest delikatne, jednak bardzo denerwujące, bo trwa 24h na dobę. Dodam, że nie mam żadnej kratki wentylacyjnej w tym pokoju, po prostu słychać przez ścianę. Jakie mam prawo lub jakie przepisy mnie chronią? Administrator (z ramienia dewelopera) jest bardzo niechętny w rozwiązywaniu jakichkolwiek spraw.
Dodam też, że cała wentylacja w mieszkaniu działa bardzo głośno - w kuchni i łazience też słychać wentylator. Jest to jednak mniejszym problemem, bo tam nie śpię.

Z góry dziękuję za pomoc.

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Bucząca wentylacja za ścianą - proszę o pomoc.

autor: Interno » 23 lis 2021, 20:07

Wiesz może jaki to system wentylacji ?.
Wentylatory są na dachu czy w ścianach Twoich pomieszczeń ?.
Teraz rzadko jest wentylacja w pokojach, zwykle łazienki, kuchnie, garderoby.

róża_wiatru
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2021, 17:38
Re: Bucząca wentylacja za ścianą - proszę o pomoc.

autor: róża_wiatru » 23 lis 2021, 20:32

Nie wiem, jaka wentylacja, postaram się dowiedzieć, chyba jest to wywiew z garażu:( :(

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Bucząca wentylacja za ścianą - proszę o pomoc.

autor: Interno » 24 lis 2021, 1:03

Zażycz sobie odbitki rzutu kanałów wentylacyjnych wraz z opisem.
Zarządcy budynku lub deweloperowi zgłoś na piśmie fakt głośnej wentylacji.
Musisz poszukać specjalisty, który na miejscu ustali w czym problem.
Nie ważne co kanały wentylacyjne obsługują mnie interesował system wykonania aby gdybać co może być przyczyną.
Kanały wadliwie wykonane i wyizolowane mogą zamienić się w " instrument muzyczny", dziwne dźwięki i buczenia, zjawisko trudne do opanowania, przecież nie rozbiorą tego i nie wykonają ponownie.
Dość często wentylatory są powodem dodatkowych efektów ale to zwykle najłatwiej usunąć.


Wróć do „Wentylacja i klimatyzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

Gotowe projekty domów