Budow domu od zera, jedynie działka..

Jak prowadzicie budowę domu? Opowiadania i przygody budujących. Nie wiesz od czego zacząć budowę i jak ustalić kolejność prac? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

RomualdPLN
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:21
Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: RomualdPLN » 08 gru 2016, 14:55

Witam!! Chciał bym rozpocząć budowę swojego małego drewnianego domku ale nie mam w ogolę pojęcia od czego sie zabrać.. Chciałbym prosić Państwa o pomoc ponieważ sam tego nie ogarnę... Za to mogę odwdzięczyć się pomocą z działu montażu monitoringu alarmu lub instalacji telewizji satelitarnej i DVB-T bo z tego zyję od kiedy ukończyłem szkole i jest to dla mnie temat bez tabu :)

Więc tak, kupiłem działkę ze starym drewnianym domem z bali obitym boazeria, w domu zameldowana byla do śmierci osoba, jest nadany nr i działka widnieje jako budowlana.. wielkosc działki 10 arów, na skraju działki idzie droga asfaltowa ktora jest na mojej dzialce za która place podatek i na której mam służebność przejechania sąsiadowi ... jesli chodzi o media to jest droga o której wspomniałem jest prąd i ma byc budowana kanalizacja z początkiem przyszłego roku, jest linia telefoniczna z internetem..

Dom obecny nie ma fundamentu czesc jest na klepisku czesc na jakis plaskich kamieniach, jest bardzo gleboko podpiwniczony


Pytania mam na początek takie.. Od czego zacząć :D

Najpierw zgłosić w gminie rozbiórkę a potem zburzyć dom i wyrównać teren i wziąć geodetę? czy najpierw geodeta a dopiero równać teren, dom jest prostokątny a chciałbym kwadratowy, czy mógłbym go zbudować w innym miejscu na działce? ile muszę byc oddalony od końca działki, czy muszę sie oddalać od drogi która idzie na mojej posesji czy mogę zrobić ogrodzenie na równo z asfaltem?

dom jaki chciałbym to coś na podobe tego:

[link do oferty na Allegro wygasł]

dużo osób mówi ze taki dom można bez pozwolenia ale chciałbym mieć tam nadany numer i sie moc tam zameldować... chce tam mieszkać na codzien.. Jesli ktos zajmuje sie takimi sprawami i pomoże mi przejść przez gąszcz załatwień od rozbiórki po wprowadzenie sie do nowego jestem w stanie za to zapłacić :)

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: xander119 » 08 gru 2016, 15:14

Na budowę domu jednorodzinnego dzisiaj nie trzeba pozwolenia na budowę-wystarczy zgłoszenie.

Czemu koniecznie dom z drewna?? I co jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla tej działki konkretnie? Bo w nim powinny być podane odległości od tej drogi. Osobiście przy drodze w życiu bym nie budował bo syf i malaria, zarówno na elewacji jak i oknach-kurz i błoto od wjeżdżających samochodów.

RomualdPLN
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:21
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: RomualdPLN » 08 gru 2016, 16:35

Domu nie chce budowac przy samej drodze a jedynie ogrodzenie chcialbym miec przy drodze by zyskac jak najwiecej dzialki ktorej itak zostalo juz sporo zabrane.. Co do drewnianego domu to dlatego ze dzialka jest w bliskiej odleglosci podhala i poprosrtu jak na dom w gorach przystalo powinien byc drewniany :) pozatym drewniany domek z kominkiem ma swoj urok, na calosc imprezy mialem 200tys zl 50 kosztowala mnie dzialka pozostalo 150 na dom w stanie do wspowadzenia sie lacznie z garazem blaszanym na 2 smochody i ogrodzeniem wiec na murowany dom nie ma co liczyc :)

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 08 gru 2016, 23:35

[quote="RomualdPLN"][/quote]
Może w tej technologii cadacasa.eu/zawsze-energooszczedni/ ?
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

lukdoman75
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 22 lip 2015, 20:50
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: lukdoman75 » 16 lut 2017, 14:37

A czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego i niedrogiego geodetę z Małopolski? Albo ma wiedzę na temat mtgeodezja.pl, którą znalazłem szukając ofert?

Ewa84
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2018, 11:36
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Ewa84 » 06 kwie 2018, 13:04

Powiem z doświadczenia na etapie montażu agregatów powietrznej pompy ciepła miałam problemy ze znalezieniem zwykłej zwyżki (tak żeby nie płacić za dojazd więcej niż za 2 godz usługi) znalazłam super portal nadmiar.pl i myślę, że jeszcze nie jest bardzo popularny i jak dla mnie trochę nie oswojony ale znalazłam zwyżkę z Katowic przede wszystkim dostępną w 10 min, także dla naszych budów portal bardzo przydatny.

coper
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2018, 20:40
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: coper » 30 kwie 2018, 20:45

Czasami jest właśnie sama działka i powstaje pytanie co dalej. W necie jest dużo poradników. Pamiętam jak sam zaczynałem od działki. Czytałem dużo. Jesli chcesz zacznij od podstaw wiedzy. Dobry artykuł o tym jak zacząć budowę to https://motobudowa.pl/budowanie-domu/ile-trwa-budowanie-domu/. Może nie ma szczegółów ale chociaż dowiesz się co to jest harmonogram budowy.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: bobik5 » 20 cze 2018, 11:59

No tak, drogę asfaltową też przydałoby się odnowić. Wystarczy tak naprawdę napisać do http://www.onico-bitumen.pl/ by dowiedzieć się, jakie są ceny za dostarczenie i ewentualnie wylanie asfaltu (lub czy do wylania, potrzebna jest jeszcze zewnętrzna firma) Elewacja domu, jak i droga dojazdowa to zawsze wizytówka, zadbajmy o to, by była wykonana na wysokim poziomie.

mmmmmmartynkaaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:44
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: mmmmmmartynkaaaaaa » 18 lip 2018, 8:56

Polecam artykuły
building-companion.pl/artykul/4-kroki-ktore-musisz-wykonac-by-uzyskac-pozwolenie-na-budowe
building-companion.pl/artykul/zgloszenie-budowy-domu-czy-pozwolenie-na-budowe-czym-roznia-sie-te-procedury
muratorka.pl/2016/04/19/pozwolenie-na-budowe/

Jaśku88
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 26 paź 2018, 14:26
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Jaśku88 » 22 lis 2018, 11:12

Będę polecała firmę Efekt, biuro jest na Cieszyńskiej w Bielsku. Udało się znaleźć dla mnie działkę budowlaną prawie że idealnie w tej okolicy pod miastem która mnie interesowało. Blisko las, dobry dojazd do BB, cenowo – jest nieźle, na pewno nie przepłaciłem.

serfer58
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 55
Rejestracja: 12 kwie 2019, 9:35
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: serfer58 » 13 maja 2019, 11:16

My kupiliśmy działkę ze starym domem, bo było taniej, a grunt dobry. Ale na zewnątrz wjazd był wylany beton i nieoceniona była pomoc tej firmy tabet.pl przy zrywaniou całego tego betonu. Naprawdę profesjonalna i solidna ekipa.

Jacek155
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2018, 15:43
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Jacek155 » 14 maja 2019, 14:36

Przy budowie domu warto pamiętać o odpowiednim i sprawdzonym sprzęcie budowlanym. Firma dzwigmasko ma w swojej ofercie tego typu sprzęt ;) Każdy pojazd znajdujący się w ich flocie przechodzi regularne przeglądy techniczne, aby spełnić obowiązujące kryteria bezpieczeństwa, dodatkowo wynajem dźwigu w Nowym Sączu i okolicach to nie tylko wydzierżawienie sprzętu, ale również wsparcie certyfikowanych operatorów. ;)

Ewelina158
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 paź 2021, 12:17
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Ewelina158 » 30 paź 2021, 11:18

Ja ze swojej strony mogę polecić do takich rzeczy bardzo przydatny kanał na yt, gdzie wszytsko jest opisane i pokazane od a do z, często wraz z problemami jakie mogą stanąć na naszej drodze i wyjaśnione jak sie z tym uporać :)

ikornel275
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 28 lip 2021, 17:10
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: ikornel275 » 23 lis 2021, 13:41

Zachęcam do wzięcia udziału w kursie o budowie domu to kurs online. a na pewno wezmę udział w takim szkoleniu. To przydatne wiadomości zwłaszcza dla osób zaczynających budowę. Pomyślcie o tym sprawdźcie na ofertę na taki kurs i bierzcie udział.

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Budow domu od zera, jedynie działka..

autor: Kayac » 14 cze 2022, 7:18

Do instalacji elektrycznych brać ludzi z pojęciem, to nie ma potem problemów z funkcjonowaniem w domu. Nie robić tylko elektryki, zadbać o całą instalację teletechniczną.
Okna - po osadzeniu sprawdzić poziom czy są równo osadzone
Wylewki - byleby nie w zimę

Polecam również dobrej klasy blachodachówkę. U nas sprawdziła się Plannja.


Wróć do „Dziennik budowy - budowa dzień po dniu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów