Woda wybija w umywalce

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

artand
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:29
Woda wybija w umywalce

autor: artand » 22 lis 2021, 22:37

IMG_20211122_223712.jpg
Syfon po wymianie
Czesc,

Ostatnio w mieszkaniu pękł mi syfon (rozpadla się "butelka") i postanowiłem go wymienić.

Kupiłem polsyfon walcowy (poprzednio był taki sam), sprawnie zamontowałem, wymieniłem redukcję przy odpływie ściennym (wcześniej rura luźno wchodziła w ścianę i podejrzewam że mogło przeciekać) - po tej operacji wszystko działało jak trzeba, żona zachwycona.

Kilka dni później pojawiły się problemy ze spływaniem wody. Przy małym strumieniu nie widać problemu ale przy większym woda wybija w umywalce.

Demontując stary syfon zwróciłem uwagę że plastik wewnątrz "butelki" był przycięty i nadpalony tak aby nie przeslanial bocznego odplywu. W nowym syfonie plastik jest na pełnej długości.

Podejrzewam że może być powodem spowolnienia odpływu - poradzicie cos? Bo zastanawiam się czy ciąć plastik (miejsce gdzie się znajduje zaznaczyłem na zdjęciu) czy jednak mam sprawdzać co innego?

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Woda wybija w umywalce

autor: Baks » 30 sie 2022, 9:32

Tnij, najpewniej to on hamuje sprawny spływ.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości

Gotowe projekty domów