Łączenie pompy z kominkiem.

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Dragon7820
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2021, 5:24
Łączenie pompy z kominkiem.

autor: Dragon7820 » 16 maja 2021, 17:32

Witam serdecznie . Jestem na etapie budowy domu chciałbym w domu zrobić ogrzewanie podłogowe wyraz z pompa ciepła , wstępne wyliczenia pompy to 12kw i mam dwie oferty nibe oraz panasonic , chce w domu zrobić kominek na wszelki wypadek , czy to dobry pomysł? Oraz zapytać czy 120zł za metr położenia podłogowki bez styropianu to dużo? Czy może lepiej zrobić to samemu? A zostawić tylko montaż pompy instalatorowi ?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Łączenie pompy z kominkiem.

autor: Konsultant Viessmann » 24 maja 2021, 14:32

Jeśli chodzi o kominek, to chodzi o to, że boisz się że sama pompa ciepła nie da rady w mroźne dni? Przy największych mrozach pomoże grzałka elektryczna. A jeśli masz obawy o jej zbyt częste włączanie i przez to wysokie rachunki za prąd, to warto wiedzieć, że pompy ciepła są dobierane w taki sposób, żeby grzałka włączała się raptem kilka % w ciągu sezonu grzewczego, więc to nie są duże wartości, które znacząco wpływają na wysokość rachunków. Jeśli myślisz o kominku to sprawdź też zapisy uchwały antysmogowej w swoim województwie.

Jakbyś rozważał pompy ciepła innych producentów i będziesz mieć jakieś pytania do naszych urządzeń, to chętnie odpowiem.

Dragon7820
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 15 maja 2021, 5:24
Re: Łączenie pompy z kominkiem.

autor: Dragon7820 » 29 maja 2021, 21:28

Hej dzięki za info . Chcę kominek właśnie jak by było zimno to wtedy w nim palić i też dlatego że podoba mi się . A jakie pompy polecasz? A może jesteś zainteresowany wycena?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Łączenie pompy z kominkiem.

autor: Konsultant Viessmann » 31 maja 2021, 12:52

W naszej ofercie posiadamy zarówno gruntowe pompy ciepła jak i powietrzne pompy ciepła w wersji SPLIT i MONOBLOK. Jeśli nie mieszkasz w V strefie klimatycznej, to ja osobiście raczej skłaniałbym się ku powietrznej pompie ciepła.

Jeżeli chodzi o różnicę między splitami i monoblokami, to oba typy urządzeń pracują bardzo efektywnie i mogą osiągać takie same wydajności, mogą też zapewniać ogrzewanie oraz chłodzenie budynków, a także być zasilane prądem wytworzonym przez domową instalacją fotowoltaiczną. Zasadnicza różnica polega na tym, że w przypadku monoblokowych pomp ciepła cały układ chłodniczy znajduje się w jednej jednostce. Ogólnie rzecz biorąc, za pompami ciepła split przemawia cena, ale ich instalacja wiąże się z pracami przy układzie chłodniczym i koniecznością jego regularnych kontrolami, co niesie ze sobą dodatkowe koszty. Monobloki mają nieco wyższą cenę, lecz ich montaż jest szybszy, łatwiejszy i obarczony mniejszym ryzykiem błędów.

Jeżeli chodzi o konkretny dobór pod Twój dom, to zachęcam do złożenia zapytania ofertowego. To bezpłatne i niezobowiązujące, a dostaniesz profesjonalną ofertę dopasowaną bezpośrednio do Twojego domu. Link do strony, gdzie możesz złożyć zapytanie ofertowe lub znaleźć firmę wykonawczą w Twojej okolicy, która pracuje na naszych urządzeniach podeślę Ci w wiadomości prywatnej.

hannasz1989
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2021, 11:49
Re: Łączenie pompy z kominkiem.

autor: hannasz1989 » 21 lis 2021, 16:11

Dragon7820 pisze:Hej dzięki za info . Chcę kominek właśnie jak by było zimno to wtedy w nim palić i też dlatego że podoba mi się . A jakie pompy polecasz? A może jesteś zainteresowany wycena?

a mi z kolei instalator poleca serię pomp defro HP w połączeniu z kominkiem defro na gaz jako jedną z alternatyw wyboru źródła ogrzewania - ma co prawda też propozycję pieca pelletowego i kominka na gaz ale czekam jeszcze na wybór 2 źródła ciepła bo wydaje mi się że pompa jest czystsza w exploatacji podobnie jak kominek gazowy


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 145 gości

Gotowe projekty domów