Jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

kosier
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2021, 12:17
Re: Jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: kosier » 22 paź 2021, 13:22

Działa to inaczej niż tradycyjne formy ogrzewania. Bardzo dynamicznie. Jak sobie porozmawiałem z chłopakami z Eco Partnera (warto zadzwonić i pogadać, fajne chłopaki) to sporo się dowiedziałem o tej technologii i możliwości. Dla mnie fajne jest to, że każde pomieszczenie moze być niezależnie sterowane. I żadne ciepło do niego nie jest doprowadzane, jak go niepotrzeba. I tu są oszczednosci. System wodny nie ma takiej dynamiki i musi być grzany w całym układzie tak naprawdę.

tureqt0
Aktywny
Aktywny
Posty: 137
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:46
Re: jakie ogrzewanie elektryczne wybrać do mieszkania

autor: tureqt0 » 18 lis 2021, 21:26

Jacunia pisze:
bochacka pisze:U nas w końcu padło na panele na podczerwień, najkorzystniej. Mamy panele Infrared polskiej marki Oxyly. Sprawdzają się

Fajnie że panele się sprawdzają ale nie bardzo wiem dlaczego ludzie to montują jeśli robią jakiś remont. Jeżeli nie robią to ok. Wiertarka
podłączenie do gniazdka i działa. Jeżeli w grę wchodzi np. wymiana paneli można bez kucia wylewewek, montażu kotłów, pomp ciepła itp zainstalować folie grzewcze pod panele.Zajmuję się remontami i robiliśmy w kilku domach a nawet mieszkaniach z ogrzewaniem miejskim(dogrzanie poza sezonem). Remont zawsze był dla nas szybszy i podejrzewam że dla klienta dużo tańszy niż w przypadku np.pompy ciepła. Złych opinii klientów nigdy nie słyszałem przynajmniej od tych u których ponownie coś robimy, a koszta eksploatacji...? Jak to powiedział mi klient który przeszedł z gazu na folię. Panie to już było i na pewno nie wróci chyba że prąd 2 razy zdrożeje


Bo tak to jest z panelami. Montujesz, podłączasz i z głowy. Jak robisz na stałe to jedynie robisz bruzdę miedzy panelem a sterownikiem, gdzie idzie kabel. I to wszystko. Prosto, szybko i na pewno sama instalacja, koszty robocizny dużo niższe niż jakikolwiek inny system ogrzewania. Co prawda u mnie rozwiązanie jest od Eco Partner. Mam znajomych co postawili na te panele w momencie gdy budowali całkiem duży dom. Wiec decyzja czy to przy remoncie, czy tak po prostu nie ma znaczenia. Bo to po prostu działa i tyle.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości

Gotowe projekty domów