Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: Redakcja » 02 sty 2019, 23:32

Kabiny otwarte tzw. walk-in stają się coraz bardziej popularne. Czy to tylko moda, czy też funkcjonalne rozwiązanie? Przyjrzyjmy się ich zaletom... Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in >>
Redakcja

majeczkaa
Aktywny
Aktywny
Posty: 153
Rejestracja: 24 wrz 2014, 16:21
Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: majeczkaa » 02 sty 2019, 23:32

Taką kabinę mam od kilku miesięcy i nie ma żadnych wad :) Kabina marki radaway zakupiona w salonie Bokaro, jest świetna, łazienka dużo na tym zyskała bo wydaje się być większa :) Z wyboru jestem bardzo zadowolona.

Awatar użytkownika
Złotowłosa
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 504
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: Złotowłosa » 18 lis 2021, 9:56

Cześć, chciałabym zapytać o opinię na temat prysznica bezbrodzikowego, czy ktoś taki prysznic montował, jakie są plusy i minusy, czy jest funkcjonalny oraz jakie mogą się pojawić problemy z takim rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
tetate
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 627
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: tetate » 18 lis 2021, 10:46

Na chwilę obecną 90 % osób montuje odpływy liniowe. Plusy możliwość montażu ogrzewania podłogowego, łatwość utrzymania czystości, łatwy dostęp do syfonu. Nowoczesny wygląd. Minusów w sumie dużo nie ma - wydaje mi się że kabiny są trochę droższe.

Od siebie polecam również drzwi od firmy REA. Świetna jakosć wykonania, wytrzymałość i spora gama kolorystyczna. Tak więc mozna dobrać do łązienki w każdym stylu. Mają również w kolorze złotym.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 gru 2021, 13:13 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

JankoMuzycant
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2021, 15:30
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: JankoMuzycant » 18 lis 2021, 15:33

Szczerze rozważyłbym montaż jakiejś sensownej szafy.

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: Kayac » 25 kwie 2022, 9:23

Przy dzieciach wanna dużo lepiej się sprawdza, prysznic pod tym względem jest bardziej problemowy. Wanna z powodzeniem może "zastąpić" prysznic, odwrotnie już raczej ciężko. Na + wanny przemawia także to, że można się położyć i zrelaksować, a nieco starsze dzieci też lubią się w wannie pobawić podczas kąpieli.

Sama kabina walk in to dobry pomysł ale oczywiście jeśli mamy miejsce na wannę w łazience. Wbrew pozorom nawet niewielka łazienka, ale dobrze zaprojektowana jest w stanie zmieścić zarówno kabinę walk in jak i wannę :)

Polecam projektowanie łazienki w Leroy Merlin - na miejscu mogą doradzić co się sprawdzi. Cena za projektowanie jest potem odliczana od kosztu materiałow remontowych tak wieć jest to usługa za free.

jabłonnka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:26
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: jabłonnka » 27 kwie 2022, 14:57

Kabina walk in jest świetna , wygodna, prosta w montażu, daje łazience więcej przestrzeni, w salonie Bokaro jest duży wybór.

monikakrok
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2018, 13:44
Re: Czy kabina walk-in to dobry pomysł? Zalety i wady walk-in

autor: monikakrok » 29 kwie 2022, 9:31

Witajcie, a ja sie zastanawiam nad tym czy kabina prysznicowa bez brodzika to praktyczne rozwiązanie, czy może ktoś udzielić wskazówek? Teraz modne są kabiny walk in i przyznam że bardzo mi się podobają, jednak nie wiem co wybrać. Może lepszym wyborem będzie wanno prysznic? Czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Mam dość sporą łazienkę i dużo miejsca na aranżację dlatego potrzebuje porad także jeśli chodzi o umywalki łazienkowe więc jeśli też możecie polecić dobry sklep z armaturą to z góry dziękuję.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości

Gotowe projekty domów