Wymiana wkładki do zamka z gałką z zębatką

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

piotr_budowniczy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2021, 13:42
Wymiana wkładki do zamka z gałką z zębatką

autor: piotr_budowniczy » 11 lis 2021, 14:02

Cześć,

posiadam wkładkę do zamka z gałką z zębatką, którą chcę wymienić.
Problem polega na tym, że mogę wyjąć ją z zamka tylko od strony zewnętrznej, w czym przeszkadza gałka, której nie potrafię odkręcić.

Przy gałce widać mały otwór przechodzący na wylot jak na zdjęciu- próbowałem odkręcić go imbusem 1,5 mm, ale nie chwyta (otwór wydaje się okrągły)

Czy jest jakiś sposób, albo klucz, który umożliwia odkręcenie tej gałki?

Z góry dziękuję,
Piotrek
Załączniki
wkladka.JPG

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Wymiana wkładki do zamka z gałką z zębatką

autor: mazwoj » 14 lis 2021, 13:15

Wkładkę z gałką wyciąga się w stronę gałki. Jest ona nierozbieralnym elementem w teorii. Odkręcasz śrubę od wkładki i wyciągasz w kierunki gałki. Obracasz nią lekko aby trafić na takie położenie języka wkładki które umożliwi wysunięcie jej. Zazwyczaj jest to godzina 11 lub 1 jakbyś chciał tak ustawić klucz.

piotr_budowniczy
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2021, 13:42
Re: Wymiana wkładki do zamka z gałką z zębatką

autor: piotr_budowniczy » 14 lis 2021, 22:54

Dzięki za odpowiedź,

Tak jak napisałem nie było możliwości jej wyjąć od strony wewnętrznej, ale już sobie poradziłem - trzeba było wybić trzpień widoczy na zdjęciu


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości

Gotowe projekty domów