Malowanie ściany - magazyn. Szybko i tanio.

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mromat
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2021, 15:06
Malowanie ściany - magazyn. Szybko i tanio.

autor: Mromat » 28 kwie 2021, 16:11

Witam,
Mam do Was pytanie. Jak niskim kosztem i co ważniejsze najszybszym sposobem pomalować lokal użytkowy pod magazyn dla sklepu internetowego. Zdjęcie tego co jest teraz w załączeniu. Magazyn będzie też składować trochę spożywki, więc odbiera to sanepid. Przepisy mówią o tym aby ściana była do łatwego czyszczenia. Rozmawiałem z sanepidem i projektantami technologicznymi i mówią że nie ma wymagań co do gładkości. Narazie poskrobałem to co ewidentnie odstawało ze starej farby i zatynkowałem widoczne na zdjęciu placki KNAUFEM MP75.
Moja myśl to umyć teraz wodą całą ścianę i od razu biały akryl na całość a od połowy w dół farba taka błyszcząca co można myć wodą, więcej jak na klatkach schodowych? Jestem totalnym amatorem ale szybko ogarniam i zrobię wszystko sam tylko podpowiedzcie co zrobić żeby szybko wygładzić ścianę i pomalować. Czy w ogóle używać gładź? Jeśli tak to czy można na tą starą farbę? Jest matowa w dotyku. Chciałbym tego uniknąć dodatkowa robota i pieniądze. Lokal na maks 2 lata po tym czasie się wynoszę. Poradzicie?
Załączniki
25E89C1B-79E1-435A-9A4A-53D5D0A44FD9.jpeg
AC8E455D-F321-43A2-8E77-05290864F6DD.jpeg
CB3126CC-34B7-4F10-AB86-214AF33858B0.jpeg

Baks
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 560
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Malowanie ściany - magazyn. Szybko i tanio.

autor: Baks » 26 paź 2021, 10:38

Ubytki zalep gipsarem, na doły farba olejna, na góry biała pomieszana z unigruntem.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 24 gości

Gotowe projekty domów