Jaka pralka?

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowej pralki czy telewizora, a nie wiesz co wybrać, poradź się innych forumowiczów i wybierz najlepszy dla siebie model. Tutaj znajdziesz informacje o najnowszych produktach RTV i AGD.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Karola90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2021, 15:36
Jaka pralka?

autor: Karola90 » 14 paź 2021, 19:59

Czy pomożecie w wyborze nowej pralki? Tego tyle jest na rynku... Zależy mi aby była cicha, miała program czyszczenia bębna i możliwość prania w zimnej wodzie (mam dużo delikatnych ubrań), no i żeby była energooszczędna. A jak dodatkowo będzie ładna, to się nie obrażę ;-)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jaka pralka?

autor: Interno » 15 paź 2021, 10:36

Warto podać w jakich wymiarach, waga prania ewentualnie jak ładowana.

Karola90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2021, 15:36
Re: Jaka pralka?

autor: Karola90 » 16 paź 2021, 14:14

Interno pisze:Warto podać w jakich wymiarach, waga prania ewentualnie jak ładowana.


Patrz, nawet o tym nie pomyślałam :-) Wymiary standardowe, bo mam miejsce, ładowana od przodu, a waga prania to minimum 7kg ale to chyba wszystkie już tyle mają. Jak sobie ostatnio ustawiłam filtry wyszukiwania w popularnym sklepie internetowym, to wpadła mi w oko pralka Toshiba TW-BJ90S2. Tylko mam wątpliwości, bo mało opinii o tych pralkach ale podoba mi się zarówno wizualnie, jak i jej funkcje. No i to co dodatkowo mnie przekonało, to wymienne łożyska. Moja poprzednia pralka takich nie miała, tylko zintegrowane i jak mi krzyknęli za naprawę, to się za głowę złapałam.

No i nie wiem czy zaryzykować, czy wybrać coś innego :-/

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jaka pralka?

autor: Interno » 16 paź 2021, 16:44

Spróbuj o pralkę Toshiba podpytać serwisantów, sprzedawców na forum elektroda.
AGD dla Toshiby produkuje firma w Chinach czy design i elektronika jest Toshiby tego nie wiem.
A może tam również znajdziesz coś ciekawego w innych markach.
Jak dla mnie kiedyś wyznacznikiem jakości były produkty od Miele ale i to się teraz zmieniło.
Ważny jest okres gwarancji jakość realizacji, jak i późniejsza dostępność części.
Żadna jakość na wiele lat, kiedyś tak było, nie wytrzyma kiedy rządzą księgowi.
Ja aktualnie jadę na starych sprzętach np. pralko-suszarka Brandt, chłodziarko-zamrażarka LIebherr dwa agregaty teraz już takich się nie produkuje.

Karola90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2021, 15:36
Re: Jaka pralka?

autor: Karola90 » 17 paź 2021, 10:58

Interno pisze:Spróbuj o pralkę Toshiba podpytać serwisantów, sprzedawców na forum elektroda.
AGD dla Toshiby produkuje firma w Chinach czy design i elektronika jest Toshiby tego nie wiem.
A może tam również znajdziesz coś ciekawego w innych markach.
Jak dla mnie kiedyś wyznacznikiem jakości były produkty od Miele ale i to się teraz zmieniło.
Ważny jest okres gwarancji jakość realizacji, jak i późniejsza dostępność części.
Żadna jakość na wiele lat, kiedyś tak było, nie wytrzyma kiedy rządzą księgowi.
Ja aktualnie jadę na starych sprzętach np. pralko-suszarka Brandt, chłodziarko-zamrażarka LIebherr dwa agregaty teraz już takich się nie produkuje.


Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię.
Fakt, że teraz sprzęty nie żyją tyle co kiedyś :-( Ale co się dziwić jak żyjemy w świecie konsumpcyjnym. Kiedyś mój dziadek sam naprawiał większość sprzętów, a teraz wszędzie sama elektronika.
Ciekawe, czy niedługo będzie można w pralkach robić tosty;-)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Jaka pralka?

autor: Interno » 17 paź 2021, 19:58

Karola90 pisze:1. Kiedyś mój dziadek sam naprawiał większość sprzętów, a teraz wszędzie sama elektronika.
2. Ciekawe, czy niedługo będzie można w pralkach robić tosty;-)

1. Chyba ja należę do epoki Twojego dziadka w pralko-suszarce na dwadzieścia dwa lata eksploatacji wymieniłem łożyska, pompę wody i szczotki silnika a w lodówce zatrzaski rączek, żarówkę chyba dwa razy i termostat chłodziarki, myślę że to dość dobry wynik.
2. Czy tosty w pralce tego nie wiem ale widziałem jak "skąpiec" przyrządził lasagne w zmywarce podczas mycia naczyń.

Karola90
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 paź 2021, 15:36
Re: Jaka pralka?

autor: Karola90 » 19 paź 2021, 14:10

Interno pisze:
Karola90 pisze:1. Kiedyś mój dziadek sam naprawiał większość sprzętów, a teraz wszędzie sama elektronika.
2. Ciekawe, czy niedługo będzie można w pralkach robić tosty;-)

1. Chyba ja należę do epoki Twojego dziadka w pralko-suszarce na dwadzieścia dwa lata eksploatacji wymieniłem łożyska, pompę wody i szczotki silnika a w lodówce zatrzaski rączek, żarówkę chyba dwa razy i termostat chłodziarki, myślę że to dość dobry wynik.
2. Czy tosty w pralce tego nie wiem ale widziałem jak "skąpiec" przyrządził lasagne w zmywarce podczas mycia naczyń.



ad 1.
To dobry wynik! zazdroszczę!

ad 2.
:lol: W zmywarce na razie nauczyłam się pasteryzacji. Czas na lasagne!


Wróć do „Sprzęt RTV i AGD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów