Wodomierze radiowe duży rachunek około 1600 dopłaty

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

iraslbn
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2020, 20:58
Wodomierze radiowe duży rachunek około 1600 dopłaty

autor: iraslbn » 08 sie 2020, 21:10

Witam,
wodomierze zamontowane w pionie, radiowe.
Trzecie rozliczenie z rzędu i coraz wyższe.
1 rozliczenie 900 zł
2 rozliczenie 1560 zł
3 rozliczenie aktualne kilka dni temu podobne do drugiego. 567 zł plus 6 miesięcy dopłata do czynszu 260 zł za miesiąc.

Po II rozliczeniu spółdzielnia wpadła na pomysł podniesienia czynszu do 817 zł
mieszkanie 49 m2, 3 osoby 2 dorosłe 1 dziecko.
Zrobiłem wywiad z sąsiadami z mojego pionu, także rodzina 3 osobowa. Żadnych dopłat nie mają.
Przecieków nie ma, hydraulik był stwierdził że za duże zużycie, armatura powymieniana. Zwracamy mocno uwagę na zużycie wody, kąpiele z małą ilością wody.
W razie potrzeby mogę udostępnić jakie wodomierze, jakie dokładne zużycie.
Czyżby spółdzielnia Nas "dymała" ?

Gdzie szukać rozwiązania ?, spółdzielnia kieruje na ekspertyzę wodomierza indywidualnie koszt 500 zł.
Wodomierze były wymieniane od ciepłej i zimnej około 2 lat temu, na analogowych były nawet dopłaty.
Czy wymiana wodomierze może przynieść korzyść tylko na jakie, pewnie za zgodą spółdzielni.
2 lipca zrobiłem zdjęcia i chce monitorować jakie będzie zużycie.
Może instalacja ma wpływ na że takie zużycie, wrzucić zdjęcie ?

Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu.

blanki7
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2021, 10:59
Re: Wodomierze radiowe duży rachunek około 1600 dopłaty

autor: blanki7 » 29 wrz 2021, 12:41

Witam!

Mam zainstalowany wodomierz mechaniczny a nad nim nakładke radiową.
Odczyty odbywaja sie zdalnie droga radiowa Na ich podstawie tworzona jest faktura, która od przynajmniej 3 ostatnich odczytów jest 2-3 wyższa i pokazuje 2-3 wyższe zużycie wody.
Zgodnie z ekspertyza Urzedu Miar i Wag nakładka radiowa nie jest elementem wodomierza mechanicznego i nie może służyć do naliczania faktury, bowiem jest zalezna od osób trzecich.

Prosze o Wasze komentarze..


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów