Czy powinienem spróbować naprawić ten dach, czy go zerwać i wymienić?

Firma Blachy Pruszyński została założona w 1985 roku. Jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie na rynku stalowych lekkich obudów – pokryć/przekryć dachowych oraz elewacji sprawił, że obecnie stoi na czele Grupy Pruszyński.

Moderator: Blachy Pruszyński

Scott102
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2021, 6:34
Czy powinienem spróbować naprawić ten dach, czy go zerwać i wymienić?

autor: Scott102 » 26 wrz 2021, 6:47

Właśnie kupiłem ten dom 2 miesiące temu i ze wszystkimi innymi problemami,
W końcu zdążyłem spojrzeć na dach na dobudówce z tyłu. Planowałem go wyczyścić, zeskrobać i pokryć silikonową powłoką dachową Seal Best firmy Menards, ale po obejrzeniu jest gorzej niż myślałem, szczególnie w okolicach rynien.

To, co myślałem, że było po prostu czarniawymi szumowinami i nagromadzoną mazią, było jakimś rodzajem wilgotnej tkaniny bez żadnej powłoki. Mógłbym włożyć palce w niektóre dziury i poczuć pod spodem to, co przypuszczam, że jest wilgotne drewno i nie padało od tygodnia.

Nawet gdybym chciał tu nałożyć powłokę, musiałbym poczekać, aż wyschnie, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na prawidłowe przyleganie powłoki. Czy warto więc spróbować to naprawić? Powłoka kosztuje ponad 100 USD i jeśli nie zadziała, wolałbym wydać tę sto na postawienie na nią nowego dachu, który faktycznie zadziała. A może myślisz, że może zadziałać, jeśli po prostu brutalnie zmusię i nałożę tam 3 lub 4 warstwy silikonu?

Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Wróć do „Dachy i elewacje Blachy Pruszyński”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów