Papa zgrzewalna na masy typu KMB

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

KonradR
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:26
Papa zgrzewalna na masy typu KMB

autor: KonradR » 19 wrz 2021, 20:59

Problem, jak w temacie - czy na masę typu KMB (co do konkretnego produktu - właściwie jest tu dowolność ograniczona tylko w miarę rozsądną ceną) można położyć papę przy pomocy zgrzewania?

Ewentualnie czy jest jakiś inny sposób zapewnienia ciągłości izolacji (podkład betonowy pod posadzkę z izolacją termiczną i fundamenty od strony wewnętrznej) z takiej masy? Zatapianie tkaniny z włókna szklanego?

Jednoskładnikowym dyspersjom mówię "dziękuję", bitumiczne masy jednoskładnikowe na rozpuszczalnikach organicznych - no wolałbym z tego pomieszczenia wyjść na własnych nogach a nie noszach ratowniczych, poza tym - styropian...

Maciej128
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2021, 15:58
Re: Papa zgrzewalna na masy typu KMB

autor: Maciej128 » 19 wrz 2021, 21:40

Nie. Masę KMB można natomiast położyć na papę

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 597
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Papa zgrzewalna na masy typu KMB

autor: Om3k » 20 wrz 2021, 10:01

@KonradR
Czy chodzi Tobie o połączenie:
1.Izolacji poziomej z papy podkładowej zgrzewalnej wystającej z pierwszej warstwy bloczków ścian parteru, z izolacja przeciwwilgociową podłogi na gruncie?
2. Izolacji przeciwwilgociowej pionowej ścian fundamentowych z izolacją przeciwwilgociową podłogi na gruncie?
Najlepiej zamieść proszę rysunek.
Generalnie w pierwszej kolejności należy zgrzać papę podkładową do podłoża betonowego, a dopiero w drugiej kolejności nanieść warstwę izolacji KMB, czyli hydroizolacji polimerowo-bitumicznej.
Natomiast w przypadku hydroizolacji polimerowo-cementowej możliwe jest nałożenie najpierw izolacji polimerowo-cementowej, a następnie po jej wyschnięciu, zgrzanie do niej papy podkładowej SBS.
W przypadku gdy miejsce styku dwóch typów hydroizolacji przypada w narożu, np. w miejscu połączenia ściany i betonu podkładowego podłogi na gruncie to najlepiej jest wzmocnić to połączenie taśmą uszczelniającą z kauczuku syntetycznego.

KonradR
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2019, 23:26
Re: Papa zgrzewalna na masy typu KMB

autor: KonradR » 22 wrz 2021, 15:22

Dziękuję za zainteresowanie!

Skoro pytanie o szczegóły - jest to pomieszczenie w domu z lat siedemdziesiątych, w którym usunięta została prymitywna betonowa posadzka na gruncie, grunt wybrany do połowy wysokości fundamentu (około 60cm, fundament 120cm - beton wylany w wykop, bez zbrojenia). Na odsłoniętej części fundamentu zostały wylane "cokoliki" z betonu dla jego wyrównania (na wysokość równą z fundamentem i izolacją poziomą ściany). Na podłoże został wylany podkład betonowy. Izolacja pozioma (papa na lepiku na gorąco) nie wystaje poza obrys ściany niestety.

Dlaczego tak a nie inaczej - to już niestety pytanie nie do mnie, w takim stanie tę sytuację zastałem.

Okresowo, to pomieszczenie było zalewane przez wody gruntowe. Z tego co ja zastałem - przy dużych opadach lub szczególnie na wiosnę nieznacznie sączy się woda, nie są to ilości aby mogło się jej więcej uzbierać, ale przecieki są ewidentne.

Dlatego chciałbym wykonać izolację w formie wanny - tzn. pokryć nią szczelnie wspomniany podkład i cokoliki aż do izolacji poziomej (która jest minimalnie powyżej gruntu, więc tutaj już naporu wody nie ma). Boję się, że wykonanie takiej izolacji samą masą może być niewystarczające w przypadku gdyby pojawiły się gdzieś rysy - dlatego chciałem dodatkowo położyć papę.

Na tak wykonaną izolację chciałbym wylać około 30-40cm styrobetonu (mam dość granulatu, który muszę zużyć), ułożyć 10-20cm styropianu i wylać wylewkę betonową z ogrzewaniem podłogowym.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 597
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Papa zgrzewalna na masy typu KMB

autor: Om3k » 23 wrz 2021, 8:05

Czy możesz narysować przekrój pionowy przez to pomieszczenie?


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów