Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Mareksobczak90
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:28
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Mareksobczak90 » 05 sie 2021, 14:17

Ja bym mógł Ci polecić ofertę Panorama Karkonoszy. To apartamenty w świetnej lokalizacji, bardzo dobra propozycja pod kątem wynajmu turystycznego i można naprawdę dobrze zarobić na takiej inwestycji. Jak to mówią, żeby wyjąć trzeba włożyć, ale tutaj ta perspektywa zarobku naprawdę wygląda spoko więc moim zdaniem faktycznie warto.

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 484
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: martan » 22 wrz 2021, 11:26

Materiały budowlane ceny tak zapierdzialają w górę że styropian zakupionym w styczniu po 58zł paczka dziś kosztuje 98zł. Hossa styropianu narazie padła ale wszystkie materiały drożeją i to bardzo a poza tym wielu brakuje.

A jeśli coś innego to pewnie bezpieczne lokaty oraz konta oszczednościowe. Całkiemd dobre konto tego typu ma bank ing .
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2021, 9:42 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.forumbudowlane.pl/

pistachio
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 06 paź 2020, 9:24
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: pistachio » 23 wrz 2021, 10:09

wydaje mi się, że najbardziej opłacalne są mieszkania w Warszawie i okolicach, też chcę kupić coś w tym celu, to osiedle home premium w Ożarowie Maz. wydaje mi się ciekawe lokalizacja fajna, blisko centrum Ożarowa Mazowieckiego

Czarek568
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 20 paź 2021, 13:24
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Czarek568 » 25 paź 2021, 12:04

Ja ze swojej strony mogę polecić inwestowanie w nieruchomości, jeśli mamy jakieś aktywa odłożone. Jeśli chcemy zacząć a nie dokonca wiemy też jak i przede wszytskim czy nasz kapitał jest bezpośrednio duzy możemy nawiązać współpracę z inwestorem którzy są w stanie nam pomoc i możemy wtedy działac od ręki. Dodatkowo dzięki ich wiedzy mamy pewność, że nie wpadniemy w jakiś dołek bo jednak doświadczenie mają, ja współpracowałam z Panem Tomaszem Laskowskim który zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości dodatkowo są w stanie znaleźć taką inwestycje.

Kayac
Aktywny
Aktywny
Posty: 244
Rejestracja: 25 lut 2019, 9:17
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Kayac » 25 lut 2022, 10:44

Nie mogę się tutaj zgodzić z tym, ze inwestowanie w lokaty jest dobrą opcją. Bo nie jest. Lokaty pomimo rosnących stóp procentowych są oprocentowane nisko i nie wiem czy się to zmieni (pieniadza na ryknu jest dużo).

Moim zdaniem bezpieczniejszą opcją będzie zainwestowanie w nieruchomość w jakiejś atrakcyjnej okolicy. Można wziąć pod uwagę Kraków, ewentualnie Warszawę.

Jeśli szukacie nieruchomości w Krakowie, polecam kontakt z tym biurem ap7.pl Powinni poszukać czegoś w dobrej okolicy.

Dudson
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lip 2021, 10:58
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Dudson » 16 sie 2022, 9:16

Ogólnie z tych dostępnych propozycji na rynku wyróżnia się nieco z ogłoszeniami ofertypunkt.pl bo serwis działa na innych zasadach niż biura nieruchomości.

PiotrWójcik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 sie 2018, 12:30
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: PiotrWójcik » 20 paź 2022, 12:07

Rzeczywiście uważam, że jeśli masz oszczędności, to lepiej je gdzieś zainwestować, w papiery wartościowe lub obligacje. Dlatego zdałem sobie sprawę, że nie ma czasu do stracenia i że muszę znaleźć wiarygodnego brokera, u którego mógłbym otworzyć konto i uzyskać bezpośredni dostęp do rynków. Postanowiłam zacznij inwestować wraz z Just2Trade, ponieważ mają wymaganą licencję, korzystne warunki i niskie opłaty.

Mikos88
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2022, 13:11
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Mikos88 » 13 mar 2023, 14:47

Można brać pod uwagę między innymi propozycje takie jak oferują serwisy z wynajmem, gdzie sporo różnych propozycji się pojawia i można wybierać interesujące mieszkania po jednorazowej opłacie 300 złotych.

Kriss9
Aktywny
Aktywny
Posty: 209
Rejestracja: 05 lut 2018, 11:40
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: Kriss9 » 15 maja 2023, 9:19

Z ofertami mieszkań na wynajem jest między innymi serwis Wynajem22. Tylko nie ma prowizji przy podpisywaniu umowy tylko płaci się na początek 300 złotych i dzięki temu uzyskuje się dostęp do ogłoszeń w serwisie.

unodostres
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2023, 13:30
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: unodostres » 06 lip 2023, 14:24

Cześć. Podjęłam decyzję o zakupie kilku mieszkań jako inwestycję i planuję je wynająć. Jednak temat zarządzania najmem przewyższa moje obecne możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o organizację prezentacji mieszkań dla potencjalnych najemców. Z tego powodu postanowiłam poszukać profesjonalnej firmy specjalizującej się w zarządzaniu najmem. Szczególnie zależy mi na znalezieniu firmy, która skutecznie pilnuje płatności i dba o szybką naprawę wszelkich usterek w mieszkaniu. Warto podkreślić, że zależy mi na firmie, która posiada dobre opinie i jest polecana przez innych. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc w tej kwestii. Dziękuję z góry!

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: smichalek » 13 lip 2023, 7:49

Mnie to średnio przekonuje, bo jednak mieszkanie pozwala zarobić niewiele więcej niż lokata. Zatem - czy to ma sens? A co myślicie o tym - mennicamazovia.pl? Bo wydaje mi się, że potencjał w takich inwestycjach jest ogromny. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Co ma znaczenie?

mariuszswit
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2023, 3:49
Re: Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

autor: mariuszswit » 13 lis 2023, 3:55

Jeśli macie możliwość na taką inwestycję, to jak najbardziej. Sam wynajmuję dwa mieszkania i generują one dobry pasywny dochód. Ważną kwestią jest jedynie to, aby z najemcami wszystkie formalności załatwić u notariusza. Dzięki takiemu zabezpieczeniu nie będzie problemu, gdy lokatorzy nie będą się chcieli wynieść z powodu niepłacenia za czynsz itd. czytałem wiele takich kwestii i to jest obowiązek.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów