Podział działki z domem

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Papieski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2021, 12:47
Podział działki z domem

autor: Papieski » 08 wrz 2021, 13:50

Witam, chciałbym zaczerpnąć pomocy od Was.

Do sedna:
Jest działka 60 arów (ok. 30 m szeroka i 200 m długa) ze starym budynkiem gospodarczo-mieszkalnym. Po długości od dwóch stron są działki sąsiadów, od strony starej chałupy jest droga, a na końcu działki jest rów między polami ( można powiedzieć ze miedza). W załączniku dodaje zarys dzialki :)

Mama chce podzielić działkę na pół i przepisać po każdej działce na mnie i siostrę.

Cześć od drogi głównej z domem byłaby dla mnie (chciałbym zburzyć stary dom i wybudować nowy), a część z polem uprawnym dla siostry. I teraz pytanie, czy przy takim podziale, dla działki siostry musi być wytyczona droga dojazdowa przez moją działkę? Dodam, że nie będzie to dzialka budowlana, siostra planuje w przyszłości sprzedać pole sąsiadowi.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam :)
Załączniki
IMG_20210908_143040.jpg

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Podział działki z domem

autor: Interno » 08 wrz 2021, 23:05

Podział rolny i wydzielenie działki powyżej 3000 m2 nie wymaga dostępu do drogi publicznej.
W oparciu o ustawę o gospodarce nieruchomościami podział jest możliwy tylko przy dostępie do drogi każdej z wydzielonych części.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów