Wybór okien do domu

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10

autor: 08111976 » 03 lut 2009, 23:10

Pomyliłem Oknoplast z OnkoPlus, ofertę mam z OnkoPlus. Przedstawiciel Oknoplast nie był łaskaw odpowiedzieć na zapytanie, więc jest skreślony.
Co do wytrzymałości wzmocnenia w oknach MS, cytat ze strony producenta:
"Okna wykonane na bazie nowej technologii nie poddają się łatwo odkształceniom, ponieważ wzmocnienia mają trzykrotnie większą wytrzymałość mechaniczną od stali."

link:

ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/rewolucyjna_technologia_cieplych_okien

Kłamią ?

lolek30
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:12

autor: lolek30 » 04 lut 2009, 9:34

08111976 pisze:Pomyliłem Oknoplast z OnkoPlus, ofertę mam z OnkoPlus. Przedstawiciel Oknoplast nie był łaskaw odpowiedzieć na zapytanie, więc jest skreślony.
Co do wytrzymałości wzmocnenia w oknach MS, cytat ze strony producenta:
"Okna wykonane na bazie nowej technologii nie poddają się łatwo odkształceniom, ponieważ wzmocnienia mają trzykrotnie większą wytrzymałość mechaniczną od stali."

link:
ms.pl/index.php/produkty/okna_pvc/rewolucyjna_technologia_cieplych_okien

Kłamią ?

..napisać wszystko można i ja tez jestem za nowymi technologiami , polecam zamontować sobie te okna i sprawozdanie zdać po kilku i kilkunastu latach... Badania róznie można interpretować faktycznie wytrzymałość na złamanie może miec większą ale na wyginanie już nie koniecznie .. ale ja nie neguje tej technologii moze i faktycznie za jakiś czas cos takiego będzie powszechnie stosowane , narazie ja na swoich oknach za które zapłace cięzką kasę , wolałbym nie experymentować i wybrałbym sprawdzone rozwiązania..
Oprócz usztywniania wzmocnienie ma jeszcze jedno istotne zadanie. Do niego przykręca się główne elementy nośne kwatery czyli zawiasy. Jak będzie trzymać kilka wkrętów w stali a jak w włóknie szklanym... to już łatwiej sobie wyobrazić :wink:

grzesiekm
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:11
Lokalizacja: krzeszowice

autor: grzesiekm » 08 lut 2009, 13:47

a ja mam okna oknoplast /platinium/i jestem zadowolony

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10

autor: 08111976 » 09 lut 2009, 21:55

Proszę jeszcze o opinie na temat okien firmy Drutex nazwa nie brzmi zachęcająco, ale cena ciekawa no i 5 miejsce w rankingu:

infookno.pl/Firmy_wyroznione_tytulem_VIP_Stolarki_Budowlanej.

lolek30
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:12

autor: lolek30 » 11 lut 2009, 11:45

[quote="08111976"]Proszę jeszcze o opinie na temat okien firmy Drutex nazwa nie brzmi zachęcająco, ale cena ciekawa no i 5 miejsce w rankingu:



..tak jak widze takie zestawienie firm to wprawia mnie to w dobry nastrój :lol:

może Oknoplast i sokółka jeszcze w tym zestawieniu pasują ale reszta...

wiraż jest najlepszy.. a Drutex faktycznie rewelacja - cenowa chyba tylko :wink:

..może brali pod uwagę możliwości produkcyjne kto może wiecej okien na godzine zrobić a nie jakość..
bardziej prawdopodobne jest że ranking odzwierciedla ilość reklam na tej stronie zamieszczonych przez danego producenta.. im wiecej/drożej tym producent wyżej :wink:

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10

autor: 08111976 » 11 lut 2009, 20:45

No właśnie dlatego pytam, bo dziwne zestawienie w tym rankingu, nawet dla mnie laika.

papachot
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:43
Re: Wybór okien do domu

autor: papachot » 17 lut 2010, 14:57

stara zasada mówi ze należy budować z tego, znajdziesz w naturze, w najblizszej okolicy. Widziałes żeby gdzieś rosło PCV? a drzewa rosną a powaznie - tylko okna drewniane, mimo konieczności odnawiania, to zupełnie inny komfort w pomieszczeniu, ale renomowanego producenta, np Sokółka.( maja zreszta teraz promocję, mozna się załapać na wyjazd do Hiszpanii, na wyścig Formuły 1)

08111976
Aktywny
Aktywny
Posty: 294
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:10
Re: Wybór okien do domu

autor: 08111976 » 17 lut 2010, 17:09

Fajna zasada, u Was w okolicy rośnie Meranti albo Sapeli ? :)

Szydlak
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Re: Wybór okien do domu

autor: Szydlak » 21 lip 2021, 10:17

Produktami kompozytowymi, w tym również wzmocnieniami okiennymi zajmuje się firma ecoterm plus. Można spokojnie na ich produkty liczyć, bardzo dobra jakość, a przy tym zachowana rozsądna cena więc faktycznie to co są w stanie zaoferować stoi na wysokim poziomie, dzięki nim między innymi można przygotować okna pasywne.

krzysiek1986
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:02
Re: Wybór okien do domu

autor: krzysiek1986 » 23 sie 2021, 15:30

Ja zdecydowanie postawiłbym na okna PVC albo aluminiowe. Świetnie się prezentują i zachowują bardzo dobre parametry cieplne i akustyczne przez lata. Kupując okna, warto też postawić na sprawdzonego producenta. Warta polecenia jest np. firma Awilux z Leszna. Produkują okna na solidnych systemach Schuco i mają punkty sprzedaży właściwie na terenie całej Polski.

Maciuszek87
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 15 lis 2019, 8:19
Re: Wybór okien do domu

autor: Maciuszek87 » 31 sie 2021, 10:34

Pod kątem materiałów kompozytowych z pełnym przekonaniem mogę Ci polecić ofertę Ecoterm-plus. Współpracujemy z tą firmą już dłuższy czas i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dostarczają materiały kompozytowe różnego rodzaju. Ceny w porządku, sprawna realizacja zamówień, ogólnie wydaje mi się, że to taka oferta, z której większość będzie w pełni zadowolona.

marko8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:07
Re: Wybór okien do domu

autor: marko8 » 31 sie 2021, 12:03

Zwróciłbym tez uwagę na to, żeby były do okien od razu dokupione profesjonalne osłony, np. ja mam markizy okienne Fakro. Dużo praktyczniejszy pomysł niż rolety czy żaluzje, głównie chodzi o komfort czyszczenia, użytkowania, skuteczność ochrony wnętrza przed bardzo mocnym nasłonecznieniem

RomanSz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 17 wrz 2019, 16:37
Re: Wybór okien do domu

autor: RomanSz » 05 paź 2021, 14:39

Sądzę, że warto wybrać okna z PVC lub jeśli zależy nam na ponadstandardowych wymiarach przeszkleń - aluminiowe. Szeroką ofertę wysokiej jakości okien i drzwi z obydwu tych materiałów można znaleźć w firmie Mitbau z Wrocławia. Produkują kompleksowo stolarkę do całego domu w renomowanych systemach Schuco. To bardzo solidne i trwałe rozwiązania, dlatego można mieć pewność, że na długo zachowają swoje właściwości. Warto odwiedzić ich salon i na miejscu porównać właściwości obydwu tych materiałów.

kiniakinga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 21 wrz 2017, 14:04
Re: Wybór okien do domu

autor: kiniakinga » 14 sty 2022, 17:04

Ja bym na Twoim miejscu poszła jeszcze po wycenę do Oknoplast. Oni mają bardzo dobrą renomę i okna jakości premium. Ja polecam z własnego doświadczenia.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 46 gości

Gotowe projekty domów