Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Klimecki88
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 28 sty 2021, 14:51
Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi

autor: Klimecki88 » 23 lip 2021, 12:58

Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych. Planuję remont, ale już chciałbym zrobić odpowiednie zakupy, żeby wszystko dotarło na czas.

Dudson
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lip 2021, 10:58
Re: Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi

autor: Dudson » 30 lip 2021, 10:38

Polecam bezpośredniego producenta drzwi dębowych, do tego z własnym transportem, więc się najbardziej opłaca. Jak zamawiałem w powiecie częstochowskim to nic dodatkowo nie dopłacałem. Fajne modele, znacznie przyjemniejsze wydaje mi się od metalowych. Lubię ciepłe aranżacje ogólnie, a drzwi dębowe do takiego stylu wykończenia pasują najbardziej, po prostu.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi

autor: mazwoj » 29 sie 2021, 8:57

Odpowiednio wcześnie je trzeba zamówić. Czas oczekiwania średnio teraz to jakieś 10-15 tygodni. W optymalnych warunkach 6-8 tygodni.
Co do drzwi wewnętrznych to można je podzielić ze względu na materiał:
-drewno np. CAL, Urzędowski
-MDF/HDF np. Erkado, DRE

Można dzielić je ze względu na konstrukcję:
-ramowe np. Porta Verte lub Erkado Magnolia
-płytowe np. Erkado Uno Premium, DRE Arte

Reszta to szczegóły. Drzwi z przylgą lub bez. Ile zawiasów masz w takich drzwiach w standardzie. To jest ważne, bo Porta ma np. 2 w standardzie, Erkado ma 3. Można i nawet należałoby dokupić sobie ten 3ci zawias.

Norek77
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:09
Re: Dajcie mi wskazówki dotyczące wyboru drzwi

autor: Norek77 » 20 sty 2022, 15:54

Każdy ma swoje jakieś upodobania. Mi zależało na porządnych i ciepłych drzwiach. Więc wybrałem drzwi stalowe KMT - Passive 75. Bardzo dobra izolacyjność cieplna ud=0,57. Bez problemu łapią się na dofinansowanie w ramach programu czyste powietrze. Drzwi porządnie wykonane, z wysokiej jakości elementów, ładnie wyglądają.


Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów