Remont dachu

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

ciwa123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2021, 15:11
Remont dachu

autor: ciwa123 » 11 lip 2021, 15:17

Witam Serdecznie pisze w sprawie mojego nie Szczęśliwego dachu. Dach pokryty jest gontem bitumicznym od pewnego czasu pojawiły się 2 przecieki dziś trzeci w dwóch przeciwległych pomieszczeniach na pół piętrze. I tu moje pytania. Ekipa która ma termin na wykonanie tego dachu proponuję na gont przekrycie połaci papą termozgrzewalna oraz wyfelcowanie papy plus Opaski na dwa kominy które są na tej połaci. Zdania są podzielone jak dzwonię po fachowcach jedni mówią że to będzie działać drudzy wręcz przeciwnie. Proszę o poradę co robić. Nie mogę znaleźć nikogo z terminem czas ucieka a zima tuż tuż... Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 600
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Remont dachu

autor: Om3k » 12 lip 2021, 9:50

Witaj ciwa123
Na podstawie opisu w Internecie lub tylko rozmowy telefonicznej, trudno jest rzetelnie stwierdzić, czy zaproponowany sposób naprawy będzie skuteczny. Przede wszystkim, trzeba zapoznać się z lokalizacją przecieków, budową dachu, następnie wejść na dach, zobaczyć jaki jest stan pokrycia dachowego, stan kominów, obróbek blacharskich, odwodnienia, ewentualnej attyki oraz okien połaciowych, itd., Sprawdzić gdzie są tak naprawdę nieszczelności. Dopiero później można proponować sposób naprawy.

Jeśli możesz to zamieść na tym forum kilka zdjęć dachu, kominów, skupiając się w szczególności na miejscach, w których najprawdopodobniej występują nieszczelności.

ciwa123
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2021, 15:11
Re: Remont dachu

autor: ciwa123 » 12 lip 2021, 17:48

Nie mogę wrzucić zdjęć nie wiem czemu. Pytanie jest tylko i wyłącznie takie czy papa wierzchniowa z grzana na gont da radę wytrzymać kilka lat jeżeli będzie dobrze zrobiona? No i obróbki kominów na blachę papa nie będzie grzać za bardzo?

k.bednarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:49
Re: Remont dachu

autor: k.bednarek » 18 sie 2021, 17:11

Jeśli chodzi o remont to nasz się zbliża ku końcowi i będzie nam potrzebne odpowiednie pokrycie. Pytałam znajomych, którzy tez niedawno budowali swoją posesję i poradzili nam skorzystać z fachowców. Oferują świetnej jakości materiały i mają duże doświadczenie w swojej branży. Chcę się ich podpytać o położenie naszego dachu.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów