Wymiana deski sedesowej

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kromber
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2017, 18:31
Wymiana deski sedesowej

autor: kromber » 29 cze 2020, 15:50

Witam,
Temat niby trywialny, ale niestety mocno pod górkę.
Chcę wymienić deskę, ale mam problem ze ściągnięciem starej. Od góry nie ma żadnych śrub, siłowo również nie chce się poddać, natomiast od dołu nie mam dojścia do mocowań, ponieważ jest wszystko zakryte. Po bokach są zamaskowane dziury, jednak są tam tylko śruby mocujące do ściany. Czy jest jakiś sposób by wymienić deskę bez odkręcania misy?

Drugim problemem jest chyba rozstaw śrub, gdybym zechciał wymienić całą misę. Szerokość całkowita to 28 cm, Wkładając miarkę do tej bocznej dziury, po obu stronach jest po 4cm, co daje nam rozstaw ~20cm, gdzie standardowy wynosi 18cm.

Jak ugryźć ten problem, bez robienia generalnego remontu łazienki?

1.jpg
2.jpg
3.jpg

rutek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2021, 16:35
Re: Wymiana deski sedesowej

autor: rutek » 09 sie 2021, 16:42

Dzień dobry, mam dokładnie ten sam problem.
Czy udało się go rozwiązać. Wdzięczny będę za informacje

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 221
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Wymiana deski sedesowej

autor: Domores » 09 sie 2021, 17:55

Nie mam pewności w 100% ale rozstaw tych śrub powinien mieć możliwość regulacji na boki. Więc nie powinno być problemu ale to zależy od stelaża więc bez sprawdzenia i zdjęcia misy raczej się nie obędzie.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów