Kupno dzialki ROD a MPZP

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

TexCompany
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:52
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontaktowanie:
Kupno dzialki ROD a MPZP

autor: TexCompany » 07 sie 2021, 10:46

Cześć!
Mam możliwość zakupu prawa do użytkowania dzialki ROD. Ceny są dziś obłędne, a to jak wiadomo nie jest własność. Sprawdziłem plan zagospodarowania z 2009r i część ogrodu jest przeznaczona na "tereny ogrodów działkowych" a część pod "tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej". Działka którą mogę kupić niestety jest w tej drugiej części.

Jako że to mnóstwo pieniędzy, to boję boję likwidacji tej części ogrodu. Czy możecie mi pomóc ocenić takie ryzyko, lub podpowiedzieć gdzie mogę się udać po informacje?

Na MPZP jest również obszar " tereny przeznaczone do rewitalizacji" teren działek do niego przylega, ale nie jest nim objęty.


Będę wdzięczy za każdą pomoc.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów