Ocieplenie domu z kamienia??

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

anders1
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 06 cze 2019, 6:22
Ocieplenie domu z kamienia??

autor: anders1 » 09 paź 2020, 12:41

proszę o informację czy powinno docieplać się użytkowany dom z kamienia (wapień), gdzie grubość murów wynosi około 50 cm? Czy docieplenie będzie miało wpływ na codzienne użytkowanie pomieszczeń wewnątrz, nie będzie pojawiać się pleśń? Obecnie w budynku nie ma z tym problemu..

tomaszjan1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2018, 7:39
Re: ocieplenie domu z kamienia??

autor: tomaszjan1 » 09 paź 2020, 12:55

"Kwestia potrzeby docieplenia wynika z kilku czynników, a najczęściej powtarzane to:
• Niski komfort użytkowania budynku – szybkie wychładzanie zimą i przegrzewanie latem
• Duże koszty (rachunki) za energię na cele grzewcze
Wykonując ocieplenie podnosimy niewątpliwie estetykę elewacji, przez co budynek nabiera nowej wizualizacji (szczególnie kolorystycznej)
Mimo szczerych chęci nie odpowiem na Pana pytanie: „czy powinno docieplać się dom z kamienia (kamień "biały" wapienny)…” ponieważ tej odpowiedzi należy szukać u osób zajmujących się oceną energetyczną budynków (audytor energetyczny), który na podstawie oględzin i wykonania odpowiednich obliczeń(audyt energetyczny) skalkuluje zasadność przeprowadzenia prac ociepleniowych i prognozę zapotrzebowania budynku na energię, co będzie się wiązało wprost z kosztami jego ogrzewania. Audyt to forma przepisu na optymalne rozwiązanie uwzględniająca bryłę budynku, źródło ogrzewania, stan stolarki okiennej, sprawność wentylacji, itp..


Najlepiej wziąć stropian dobrej jakości Dobór odpowiednich rozwiązań należy jednak do projektantów, czy (jak w tym przypadku) audytorów energetycznych, którzy wykażą czy i jakim materiałem zrobić ocieplenie by uzyskać optymalne rozwiązanie.
Można spróbować wstępnie oszacować jakiego rodzaju i jaka grubość powinien mieć styropian, ale trzeba zdefiniować ścianę z czego jest zbudowana (pod względem parametrów). Niestety nie ma w słownikach budowlanych podanych parametrów dla „białego kamienia”. Obawa przed pojawieniem się wilgoci po wykonaniu ocieplenia jest zupełnie niepotrzebna. To nie ocieplenie sprawia, że wilgoć pojawia się w mieszkaniu to zdecydowanie brak wentylacji i ocieplenia, w skutek czego dochodzi do nadmiernego wychłodzenia na wewnętrznej powierzchni ścian. Para wodna będąca w powietrzu napotykając na zimna powierzchnię wykrapla się powodując zawilgocenie. Temat jest bardzo złożony i wymaga zawsze dokładnej analizy przed przystąpieniem do prac ociepleniowych

siwiński77
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 mar 2021, 13:25
Re: ocieplenie domu z kamienia??

autor: siwiński77 » 14 kwie 2021, 19:09

Myślę, że w takim wypadku najbezpieczniej byłoby skonsultować się ze specjalistami. Każdy dom to inny przypadek, więc trudno gdybać i generalizować. Mnie jakiś czas temu dom ocieplała firma Mont-Plast z Łodzi, więc mogę polecić kontakt z nimi. Mają doświadczenie w pracy z różnymi powierzchniami, więc na pewno będą w stanie dać konkretne odpowiedzi i w razie czego profesjonalnie docieplić dom. Ja jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonali, więc moim zdaniem warto dać im szansę.

Ishat
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 15 kwie 2021, 12:13
Re: Ocieplenie domu z kamienia??

autor: Ishat » 05 sie 2021, 11:51

A jaki rodzaj styropianie najlepiej sprawdzi sie przy izolacji ścian piwnicy. Obecnie u mnie jest to wykonane bez żadnej izolacji bo to stary budynek..
Z tego co widzę są różne współczynniki przewodzenia ciepła, czy ma to znaczenie przy izolacji fundamentów i ścian?

Szydlak
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 13 maja 2020, 12:52
Re: Ocieplenie domu z kamienia??

autor: Szydlak » 27 lut 2024, 7:13

Weź pod uwagę termil, ponieważ zajmują się od ponad dziesięciu lat izolacją magazynów, ale też dachów wielospadowych. Dysponują autoryzacją do użycia pianki Crossin, czyli o sprawdzonej charakterystyce technologicznej. Eksperci zajmujący się aplikacją odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 9 gości

Gotowe projekty domów