Budowa domu

Przystępując do budowy, marzymy o idealnym domu. Niestety realia często są inne, a błędy budowlane są zmorą wielu inwestorów. Poradź się jak uniknąć błędów, na co zwrócić uwagę i co zrobić, żeby Twój dom rzeczywiście był idealny.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
martan
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 483
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Budowa domu

autor: martan » 28 sie 2020, 8:08

Wszystkie wykopy jak drenaż, zbiorniki lepiej razem robić. Później instalacje związane z okablowanie muszą być przed rynkami dobrze poprowadzone a sam prąd ze skrzynki do budynku na etapie fundamentów. Instalacje takiej jak klimatyzacja rekuperacja może być dodaną później. Instalacje odgromowe i uziom już zaczynasz w fundamentach od położenia bednarki
Dobrze również wcześniej rozplanować sobie rekuperację.
http://www.forumbudowlane.pl/

valdeko
Aktywny
Aktywny
Posty: 161
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:37
Re: Budowa domu

autor: valdeko » 30 paź 2020, 22:45

Macie rację. Do elewacji domu lepiej stosować dobry materiał izolacyjny oraz oczywiście jeden, dobry, kompleksowy system. Osobiście u mnie się sprawdza Foveo-Tech. Mają teraz bardzo fajny i praktyczny tynk modelowany TSS 05.

Jendrula469
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2019, 8:21
Re: Budowa domu

autor: Jendrula469 » 31 paź 2020, 12:53

valdeko pisze:Macie rację. Do elewacji domu lepiej stosować dobry materiał izolacyjny oraz oczywiście jeden, dobry, kompleksowy system. Osobiście u mnie się sprawdza Foveo-Tech. Mają teraz bardzo fajny i praktyczny tynk modelowany TSS 05.


Prawda. Fajnie można zrobić sobie na scianie jakąś wybraną przez siebie strukturę i do tego nie bawić się w kupowanie i montaż innych struktur dekoracyjnych

likoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2021, 12:19
Re: Budowa domu

autor: likoo » 11 kwie 2021, 12:37

nie no ktoś kto nie ma pojęcia o budowaniu, raczej tylko kupuje dom ;p
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2021, 10:35 przez likoo, łącznie zmieniany 1 raz.

rafaello090
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2021, 12:19
Re: Budowa domu

autor: rafaello090 » 15 kwie 2021, 11:41

Kupując dom jednak trzeba pamiętać, że warto w takiej sytuacji skorzystać z usług rzeczoznawcy budowlanego, który wykona odpowiednie badania w celu sprawdzenia stan zużycia budynku. To pozwoli określić jakie prace należy wykonać przed wprowadzeniem się do nowego domu

camio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 07 mar 2020, 17:26
Re: Budowa domu

autor: camio » 18 kwie 2021, 18:28

Budowa zajęła nam o wiele dłużej niż byśmy sobie tego życzyli, niestety. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wynajem ładowarek teleskopowych i jakoś to wszystko ruszyło do przodu. A wy? Jakie macie ogólnie plany budowlane na ten rok? Myślę, że określenie tego może mieć ogromne znaczenie w odpowiedziach na wasze pytania. W tym roku mamy zamiar w ogóle już się wprowadzić. Czeka nas urządzanie.

ewelinakokot
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2021, 11:47
Re: Budowa domu

autor: ewelinakokot » 30 lip 2021, 11:50

Nie zgodzę się z tym, że jeśli ktoś nie zna się na budowie domu, wtedy kupuje gotowy. Mimo wszystko budując dom jestem w stanie kontrolować chociażby jakość materiałów i poziom wykonanej usługi. Ja się na tym nie znam, ale jest cała masa ludzi znająca się na rzeczy. Jeśli kupuje się gotowy dom trzeba liczyć się z tym, że wyjdą jakieś "kwiatki". Jeśli nie teraz, to w przyszłości. Każdy chce zarobić i oszczędza na czym się da. :)


Wróć do „Błędy budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów