Alternatywne metody ogrzewania mieszkania w kamienicy

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

TOMGRY
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2021, 8:15
Alternatywne metody ogrzewania mieszkania w kamienicy

autor: TOMGRY » 27 lip 2021, 8:27

Dzień dobry,

Zwracam się do Was z zapytaniem o alternatywne możliwości wykonania c.o. i c.w.u. w mieszkaniu w kamienicy. Mieszkanie przeznaczone jest na wynajem. Powierzchnia wynosi 31 m2. W budynku znajduje się gaz ziemny. Posiadam pozytywna opinię kominiarską dla nieruchomości oraz wolne kanały, w które mógłbym się podłączyć kominem. Do tej pory w mieszkaniach na potrzeby c.o. i c.w.u. wykonywaliśmy instalacje gazowe z zastosowaniem pieca kondensacyjnego (Viessmann Vitodens lub Brotje PWHC). Szacuję, że koszt wykonania kompletnej instalacji grzewczej wyniesie ok 16k. Dochodzi również koszt wykonania projektu i oczywiście czas potrzebny na uzyskanie pozwolenia na budowę.
Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad alternatywnymi źródłami ciepła w kamienicy, ale nie mam praktyki. Myślałem o matach grzejnych na suficie (oryginalne drewniane podłogi chcemy zostawić), ale pozostaje problem z c.w.u. lub pompie ciepła powietrznej, ale boję się, że koszty wykonania będą porównywalne lub wyższe, a przy tym urządzenie nie będzie tak wydajne jak gaz.
Uprzejmie proszę osoby z doświadczeniem o opinię i porady.
Pozdrawiam
TG

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Yandex [Bot] i 173 gości

Gotowe projekty domów